منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۸
شناسه خبر: 330993
گروه :خبر
کشت داربستی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک گفت: کشت داربستی یکی از عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد و در طرح های کشت داربستی بالغ بر ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم و 240نفر به صورت غیر مستقیم در اینشهرستان مشغول به کار هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مختار حدیدی مدیر جهادکشاورزی جاسک در گفتگو با مکران نیوز اظهار کرد :کشاورزی به روش کشت متراکم و داربستی و بر اساس اقلیم خاص، در جاسک اجرا شده است.

 

وی با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب که تصریح کردند:اقتصاد مقاومتی ستون فقراتش تقویت تولید داخلی است، خاطرنشان کرد:این مدیریت با اطلاع‌رسانی لازم در این رابطه و تشویق بهره‌برداران، موفق به اجرای30 هکتار کشت داربستی در سطح شهرستان جاسک شده است که از این طریق برای 360 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده ایم.

 

حدیدی ادامه داد: از جمله روش‌های نوین بهره‌برداری بهینه در بحث کشاورزی، استفاده از ارتفاع با کشت در محیط بسته داربستی است و با استفاده از این راهکار جدید و با کمترین هزینه می‌توان اقدام به تولید محصول با روش کشت متراکم کرد.

مدیر جهادکشاورزی جاسک اضافه کرد: از این رو توسعه کشت‌دار بستی محصولات سبزی و صیفی و تولید قابل توجه محصول در آن می تواند ضمن افزایش تولید و کاهش هزینه در بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی بهره‎برداران موثر باشد.

این مسئول تصریح کرد: با ایجاد کشت‌های داربستی و استفاده از تکنیک‌های جدید حتی کشاورزی اینکه دارای حداقل 1000 متر مربع زمین و مقدار محدودی آب در اختیار دارند قادر به کسب درآمد کافی خواهند شد.

وی افزود: در کشت داربستی افزایش تولید حدود 8-6 برابر فضای آزاد و میزان مصرف آب با اجرای سیستم آبیاری تحت فشار به نصف کاهش خواهد یافت و در مقایسه با کشت سنتی کیفیت محصول نیز افزایش می‌یابد و در همین راستا اقدام به احداث یک واحد الگویی شده که با توسعه و ترویج آن در سطح منطقه با استفاده بهینه از آب و سایر منابع در اختیار میزان تولید افزایش قابل توجهی را خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک گفت: از کشاورزانی که در این طرح شرکت می کنند با اعزام ناظر فنی و کارشناس در بحث کشت و آفات، اعطای زمین مناسب و … حمایت مستمر به عمل آمده است.

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی