منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴
شناسه خبر: 290852
گروه :خبر
zorrat5
 

مدیرعامل شرکت سهامی زراعی جگین خبر داد:

کشت بذر ذرت هیبرید برای نخستین بار در هرمزگان

مدیرعامل شرکت سهامی زراعی جگین گفت: کشت ذرت بذری برای نخستین بار در جاسک استان هرمزگان برای تولید ذرت بذری هیبرید انجام گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فرهاد دولخانی،مدیرعامل شرکت سهامی زراعی جگین  اظهار کرد: امسال برای نخستین بار در جاسک هرمزگان بیش از 80 هکتار کشت ذرت بذری برای تولید بذر ذرت هیبرید استاندارد انجام شده است.

دولخانی هدف از اجرای این نوع کشت مقایسه ارقام مختلف ذرت از لحاظ زمان رسیدگی و طول دوره رشد، تغییر سیستم کاشت و روش آبیاری، میزان بذرمصرفی و میزان آب مصرفی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ارقام مختلفی از این بذور در زمین های زراعی شرکت سهامی زراعی جگین کشت شده است، تصریح‌کرد: با عملیات به‌زراعی که در مراحل کاشت این مزارع انجام گرفته با عملکرد 2تن در هکتار پیش بینی می شود بیش از 160 تن بذر هیبرید استاندارد تولید شود که میزان بذر مورد نیاز استان در سطح 6هزار هکتار تامین می کند.

مدیرعامل شرکت سهامی زراعی جگین با اشاره به اینکه منطقه جاسک با توجه به اقلیم مناسب جایگاه ویژه‎ای در تولید بذرهای هیبرید ذرت خواهد داشت، بیان‌کرد: در حال حاضر ارقام   AR68, AR58, AR48در این مزارع کشت شده که برآورد می شود به سبب سازگاری با اقلیم منطقه از نظر کیفیت، زود رس بودن، درجه خلوص و عملکرد در هکتار بذر ذرت مطلوب‎تر از دیگر بذرهای وارداتی از استان‎های دیگر باشد.

دولخانی اظهارامیدواری کرد با همیاری مسئولین مربوطه و همکاری مثبتی که بخش خصوصی و کارشناسان بخش ستادی سازمان تعاون روستایی و جهادکشاورزی دارند، بتوانیم، بذر مورد نیاز استان را تولید کنیم و به خودکفایی برسیم.

انتهای پیام/م

 single

۱ دیدگاه

  1. اردشیر می‌گه:

    با سلام
    توانایی تولید بذر هیبرید علاوه بر ذرت در مورد آفتابگردان هم در استان وجود دارد
    همچنین دو زمان کشت برای ذرت و آفتابگردان وجود دارد.
    بهترین الگوی کاشت در استان کشت در داخل جویچه می باشد و مهمترین آفت هم کرم بلال خوار است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است