منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۷
شناسه خبر: 186876
گروه :خبر

کشتی «ایران شاهد» دو روز قبل وارد خلیج عدن شد و فردا از کریدور بین‌المللی این خلیج خارج شده و پیش‌بینی می‌شود، عصر فردا وارد تنگه باب‌المندب شود.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کشتی امداد رسان جمهوری اسلامی ایران که حرکت خود را به منظور رساندن کمک‌های غذایی و دارویی به مردم جنگ‌زده یمن از غروب روز دوشنبه 21 اردیبهشت ماه از بندرعباس آغاز کرده بود هم‌اکنون در خلیج عدن و در 50 مایلی یمن در حال حرکت است.

این کشتی دو روز قبل وارد خلیج عدن شد و فردا از کریدور بین‌المللی این خلیج خارج شده و پیش‌بینی می‌شود عصر فردا وارد تنگه باب‌المندب شود.


کریدور رفت‌وآمد در خلیج عدن

کشتی نجات با عبور از تنگه باب‌المندب وارد دریای سرخ خواهد شد و در صورت مساعد بودن شرایط جوی پیش‌بینی می‌شود روز پنجشنبه در بندر حدیده یمن پهلوگیری کند.

این کشتی هم‌اکنون با سرعتی در حدود 8 گره دریایی در حال حرکت بوده و ناوگروه سی‌وچهارم نیروی دریای ارتش متشکل از ناو لجستیک بوشهر و ناوشکن البرز نیز با حضور در خلیج عدن همچنان از این کاروان پشتیبانی می‌کند.

در کشتی اعزامی جمهوری اسلامی ایران به سمت یمن، علاوه بر خبرنگاران، امداگران و پزشکان ایرانی به همراه تعدادی از افراد خارجی (از آمریکا، فرانسه، آلمان و…) عضو کمپین های ضد جنگ نیز حضور دارند.

اقلام این کشتی که وزنی بالغ بر 2 هزار و 500 تن دارد شامل هزار و 200 تن برنج، 700 تن آرد، 400 تن کنسرو، 50 تن دارو و اقلام پزشکی، 50 تن آب‌معدنی، 2 هزار تخته پتو، هزار چادر گروهی و هزار سری ظروف آشپزخانه است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی