منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۷
شناسه خبر: 183827
گروه :خبر
13940209000152_PhotoA

کشتی مرسک‌لاین که از روز 8 اردیبهشت امسال به دلیل بدهی به شرکت ایرانی توقیف شده بود، امروز رفع توقیف شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کشتی مرسک‌لاین که از 8 اردیبهشت‌ماه به دلیل‌ بدهی شرکت حمل کننده مرسک‌لاین توقیف شد، امروز رفع توقیف شد.

در این راستا سازمان بنادر ‌در خصوص رفع توقیف کشتی مذکور اعلام کرد: به دنبال توقیف کشتی مرسک تیگریس که در اثر صدور حکم قضایی قطعی در پرونده اختلاف حقوقی شرکت پارس طلائیه و شرکت مرسک لاین به وقوع پیوست، سازمان بنادر و دریانوردی با انجام رایزنی‌ها و مذاکرات مستمر با شرکت مرسک لاین و اخذ تعهد از شرکت مذکور مبنی بر تمکین بر اجرای آرای قطعی و لازم‌الاجرای قضایی و در چارچوب همکاری‌های متقابل و با عنایت به اعتمادی که به متصدیان حمل و نقل در رعایت حقوق مشتریان خود وجود دارد و با هماهنگی و همکاری سایر آحاد ذیربط اجرایی و عملیاتی نسبت به اخذ مجوز قضایی لازم برای آزادسازی شناور موصوف اقدام کرد و در نهایت کشتی در تاریخ 17 اردیبهشت 94 مقارن با هفتم‌ماه می ٢٠١۵ میلادی آزاد شد.

طبق اعلام سازمان بنادر و دریانوردی کشتی در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران توقیف شده و از ابتدا موضوع توقیف قضایی صرفا کشتی مرسک تیگریس بوده و خدمه و کارکنان کشتی، بارعایت مقررات مربوط، هیچگونه محدودیتی برای تردد و مراجعه به مقاصد مورد نظر خویش نداشته‌اند؛ سازمان جهانی دریانوردی که وظیفه تدوین استانداردهای بین‌­المللی دریانوردی ایمن و سالم در آبراه‌­های جهانی را دارد، همواره بنادر و آبراه‌های جمهوری اسلامی ایران را به عنوان بنادر سفید ارزیابی کرده و سازمان بنادر و دریانوردی و همه دستگاه‌­های اجرایی عملیاتی، تمام همت خود را بر ارائه خدمات مطلوب به همه خطوط کشتیرانی و صاحبان کالا در آبها و بنادر جمهوری اسلامی ایران معطوف داشته‌اند.

سازمان بنادر در پایان بیانیه خود در این‌باره اورده است: از همه دست اندرکاران قضایی، عملیاتی و اجرایی کشور که با اقتدار و قاطعیت و با رعایت کامل مقررات ملی و بین‌­المللی، برای اعمال و اجرای قاطع قوانین و آرای قضایی لازم­‌الاجرا جهت وصول حقوق اتباع جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده‌آند تشکر و قدردانی می‌شود.

‌بنابراین گزارش روز هشتم اردیبهشت‌ماه بود که‌ ‌‌ایران یک کشتی باری را با 34 خدمه‌ توقیف کرد.

‌شناور یادشده متعلق به شرکت «maersk» (مرسک) است. کشتی مذکور با‌ پرچم جزایر مارشال تردد داشته است و شکایت شاکی ‌منجر به صدور حکم قضایی دادگاه در تاریخ 25 اسفندماه سال گذشته برای توقیف اموال این شرکت شده بود.

‌شرکت ایرانی (شرکت فرآورده‌های نفتی پارس طلاییه) مبلغی از ‌شرکت مذکور طلب دارد و دادگاه نیز شرکت مرسک‌لاین را به پرداخت بدهی خود محکوم کرده است. دادگاه این موضوع را به سازمان بنادر و دریانوردی ارجاع می‌دهد، سازمان بنادر هم موضوع را به اطلاع ستاد مشترک نیروهای مسلح می‌رساند و آنها هم از طریق گارد ساحلی عمل می‌کنند و کشتی مذکور توقیف می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند