منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۷
شناسه خبر: 285371
گروه :خبر
13941203000931_PhotoA

تست دریانوردی کشتی اقیانوس پیمای ایران کاشان با موفقیت انجام و این کشتی با حضور استاندار هرمزگان در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس به آب اندازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کشتی ایران کاشان سومین کشتی اقیانوس‌پیمایی است که توسط متخصصان داخلی در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران ساخته شده است.

طی چهار سال گذشته دو کشتی اقیانوس پیمای ایران شهرکرد و ایران کاشان در مجتمع ایزوایکو ساخته شده و پیش از آن نیز کشتی ایران اراک نیز در این مجتمع ساخته شده بود.

جاسم جادری استاندار هرمزگان در آئین به آب‌اندازی کشتی اقیانوس پیمای ایران کاشان با قدردانی از تمامی عوامل و متخصصان ساخت این کشتی، بیان داشت: امروز نام کشتی‌سازی فراساحل ایران در آب‌های خلیج فارس افتخار آفرین است و ساخت کشتی اقیانوس‌پیما در این مجتمع مایه مباهات استان هرمزگان و ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: مجتمع ایزوایکو برای ساخت و تعمیر هرگونه شناور و کشتی و همچنین سکوها و تجهیزات نفت و گاز آمادگی دارد و در این شرایط که با سال‌ها تلاش به این ظرفیت دست یافته‌ایم، زیبنده نیست که سازمان‌ها و شرکت‌های داخلی در زمینه صنعت دریانوردی سفارشات خود را به خارج از کشور ارائه دهند.

استاندار هرمزگان افزود: کشتی‌سازی ظرفیتی برای تقویت بنیه اقتصادی کشور محسوب می‌شود که با همت و اراده متخصصان و مهندسین کشورمان به این مرحله رسیده است و به مسئولان سازمان‌های بنادر و کشتیرانی تذکر جدی می‌دهیم که از این ظرفیت مهم استفاده کنند و به کار متخصصان ایرانی ایمان داشته باشند.

جادری با بیان اینکه کشتی‌سازی به صنعتی پرافتخار برای کشورمان تبدیل شده است، اظهار داشت: در این شرایط دیگر نباید در این حوزه به آن سوی آب ها چشم داشته باشیم و مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل می تواند نیازهای کشور در بخش ساخت کشتی و سکوهای نفت و گاز را تامین کند.

زیرساخت ها و ساز و کارهای فنی صنعت کشتی سازی در مجتمع ایزوایکو بومی سازی شده است

حمید رضائیان‌اصل مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران نیز در این مراسم عنوان کرد: ساخت این کشتی اقیانوس‌پیما آخرین تعهد کشتی‌سازی به شرکت کشتیرانی بود که با موفقیت انجام شد.

وی ادامه داد: ساخت کشتی‌های کانتینربر کاری تخصصی و سخت در حوزه کشتی‌سازی است که توسط متخصصان کشورمان در این مجتمع صورت گرفته است.

مدیرعامل ایزوایکو افزود: زیرساخت‌ها و ساز و کارهای فنی صنعت کشتی‌سازی در مجتمع ایزوایکو بومی‌سازی شده و شرکت‌ها و سازمان‌های داخلی حوزه دریانوردی می‌توانند سفارشات خود را به این مجتمع ارائه دهند.

رضائیان تصریح کرد: هدف ما این است که ایزوایکو به یک برند بین‌المللی در حوزه ساخت کشتی و سکوهای نفت و گاز و حفاری تبدیل شود و هم اکنون این ظرفیت در این مجتمع ایجاد شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است