منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶
شناسه خبر: 215579
گروه :خبر
13940607000091_PhotoA

دو کشتی جنگی هندی از روز پنج‌شنبه در بندر عباس پهلو گرفته‌اند و قرار است تمرین مشترکی هم با نیروی دریایی ایران داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دولت هند روز جمعه اعلام کرد دو کشتی جنگی این کشور روز پنج‌شنبه به عنوان بخشی از «سفرهای حسن نیت با هدف تقویت روابط دوجانبه» تهران-دهلی، در بندر عباس پهلو گرفته‌اند.

بنا بر اعلام وزارت دفاع هند، این دو کشتی که «آی‌ان‌اس بتوا» و «آی‌ان‌اس بیس» نام دارند، به مدت 5 روز در ایران حضور خواهند داشت و قرار است همکاری‌های مشترکی با نیروی دریایی ایران، داشته باشند، که برگزاری تمرین مشترک دریایی یکی از آن‌هاست.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، در بیانیه وزارت دفاع هند آمده است: «کسب اطمینان از محیط منطقه‌ای باثبات و امن جزو اهداف ملی هند است، چراکه به نفع توسعه اقتصادی و اجتماعی، نه فقط در داخل کشور، بلکه در مناطق دور و نزدیک خارج از کشور، است.»

این بیانیه می‌افزاید: «نیروی دریایی هند، در حالی که مسئولیت تأمین امنیت را بر عهده دارد، به این اهداف متعهد بوده و به همکاری‌های بشردوستانه، ظرفیت‌سازی و تقویت ظرفیت مورد نیاز کشورهای دوست خارجی، کمک می‌کند.»

بنا بر اعلام وزارت دفاع هند، این کشتی مجهز به موشک‌های هدایت‌شونده، حدود 400 فوت طول داشته، قادر به حمل 3600 تن بار بوده و حداکثر سرعت آن‌ها به 30 نات می‌رسد. موشک‌های دوربرد سطح به سطح و سامانه دفاعی ضدموشکی از دیگر تجهیزات این کشتی‌هاست.

در بیانیه دهلی، آمده است که روابط طرفین «چندین قرن» قدمت دارد و در حال حاضر هم دو کشور در زمینه‌های بازرگانی، انرژی و آموزش همکاری دارند.

هند از جمله کشورهایی است که پس از اعلام جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای، برای حضور بیشتر در ایران و گسترش همکاری‌های تجاری دوجانبه اعلام آمادگی کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است