منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۷
شناسه خبر: 208503
گروه :خبر
13940514000032_PhotoA

عملیات نظامی ارتش سوریه در جنوب این کشور، با کشته شدن ده‌ها تروریست تکفیری همراه بود که در میان آنها، سرکرده چچنی گروه «جبهه النصره» در جنوب سوریه نیز مشاهده می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عملیات نظامی ارتش سوریه در استان درعا و ریف آن در جنوب سوریه امروز نیز با هدف گرفتن مواضع گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» در مناطق النعیمه، الیادوده و طفس، واقع در ریف درعا ادامه یافت.

در این عملیات ارتش سوریه موفق شد، سرکرده چچنی جبهه النصره در جنوب سوریه و همچنین محمد فرید زنون، فارس کمال الرواشده، یاسر قاسم الحاج علی، علی حسین الدلول و عبد الله الدحام الخشان از سرکردگان و فرماندهان میدانی این گروه را به همراه تعداد بی‌شماری تروریست مسلح که در میان آنها تروریست‌هایی با تابعیت‌های خارجی نیز مشاهده می‌شدند، از پای درآورد.

همچنین در شهرک عتمان، واقع در ریف شمالی درعا ارتش سوریه در عملیاتی دقیق و حساب شده ده‌ها تروریست مسلح از جمله «محمد فائز کحول»، از سرکردگان گروه‌های تروریستی را در این منطقه از پای درآورد.

در استان سویداء و ریف آن، دیگر استان جنوبی سوریه نیز ارتش این کشور تلاش گروه‌های مسلح برای نفوذ به منطقه تل الشیخ حسین، در ریف غربی سویداء را ناکام گذاشت.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد که نیروهای ارتش سوریه با اشاره به اینکه این اولین باری نیست که گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح دست به چنین تلاش‌هایی می‌زنند، تاکید کرد که در هربار ارتش سوریه تلاش آنها را ناکام کرده است.

همچنین در شهرک الحقف، واقع در ریف سویداء، یگان‌های ارتش سوریه با یک گروه وابسته به داعش در مزرعه حرفوش، در جنوب شهرک الحقف درگیر شدند که تلاش داشتند، به این مزرعه نفوذ کنند.

این درحالی است که نیروهای دفاع مردمی استان سویداء پس از رصد تحرکات گروه‌های مسلح، با یکی از این گروه‌ها در شهرک القصر، در شمال شرقی سویداء درگیر شده و تمام عناصر این گروه را از پای در آوردند.

افزون بر آن منطقه اللجاه، در ریف درعا شاهد شدیدترین و گسترده‌ترین درگیری‌ها بین گروه‌های تروریستی مسلح، از جمله «جیش الیرموک» و «الویه العمری» با گروه‌های تکفیری وابسته به داعش بود.

همچنین از اطراف شهرک الهویه نیز درگیری‌هایی بین گروه‌های وابسته به داعش و مخالفان آن گزارش شده که همچنان ادامه دارد. این درحالی است که از ریف غربی درعا نیز خبر می‌رسد که درگیری‌های شدیدی بین گروه تروریستی «لواء شهدای یرموک»، وابسته به داعش با ائتلاف تروریستی «جیش الفتح جنوب» به سرکردگی جبهه النصره به وقوع پیوست.

این درگیری‌ها برسر تصرف شدن کوکب به وقوع پیوست که به سیطره «لواء شهدای یرموک»، وابسته به داعش بر این سد منتهی شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر