منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۱
شناسه خبر: 253861
گروه :خبر
13930127000489_PhotoA

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه‌ای کشتار و قتل‌عام شیعیان نیجریه را نشان از ترس و استیصال استکبار و رژیم آل سعود از نفوذ شیعیان نیجریه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پی حملات وحشیانه و قتل و کشتار شیعیان نیجریه توسط تکفیری های تندروی بوکوحرام با صدور بیانیه محکومیتی؛ کشتار و قتل عام شیعیان نیجریه را نشان از ترس و استیصال استکبار و رژیم آل سعود از رشد فزاینده قدرت معنوی و نفوذ شیعیان نیجریه دانست.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛ حمله به بیت شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر و مرجع بزرگ شیعیان نیجریه و اقدام به توهین و جسارت به ایشان و اماکن مقدسه دینی و قتل و کشتار شیعیان نیجریه توسط تکفیرهای تندروی بوکوحرام، همراه با حمایت کامل ارتش و رژیم دیکتاتور آل سعود؛ را اقدامی جنایت بار، وقیحانه، جسارت آمیز و از روی ترس و استیصال خوانده و به شدت آن را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: این گونه حملات و قتل عام‌ها، درپی استیصال و درماندگی ارتش نیجریه و رژیم آل سعود در برابر رشد فزاینده مکتب نورانی اسلام در میان مردم آن کشور و ترس و وحشت از رشد روز افزون مسلمانان و افزایش قدرت نفوذ معنوی آنان است.

این بیانیه در ادامه می‌افزاید: اسلام هراسی و به ویژه شیعه هراسی و توهین به شیعیان و مقدسات آنان در اقصی نقاط جهان ، به منظور تضعیف قدرت اسلام و مسلمانان و انحراف در افکار و عقاید و ایجاد چهره‌‎ای خشن و ترسناک از آنان در افکار عمومی جهان بوده است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این بیانیه اعلام کرد: این گونه اقدمات ددمنشانه با برنامه‌ریزی‌های پیچیده و گسترده و توطئه چینی‌های فزاینده از سوی نظام سلطه و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و صهیونیسم تروریست‌پرور، توسط مزدوران آنان علیه اسلام و مسلمانان به ویژه شیعیان به کار می‌رود، به نحوی که دستان پنهان و پلید آمریکا، رژیم اشغالگر قدس و رژیم کودک‌کش آل سعود در این حملات و جنایات به وضوح قابل مشاهده است.

در بخش دیگری از این بیانیه محکومیت آمده است: حمله به علما، منازل و بیوت آنان و جسارت و توهین به مقدسات و اماکن مقدسه دینی از هر نظر و نگاهی محکوم بوده و بایستی حرمت علما و برزگان دینی حفظ و از اماکن مقدس دینی حفاظت و پاسداری شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در پایان این بیانیه ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار این شهدا، از تمامی مجامع بین‌المللی به خصوص سازمان همکاری‌های اسلامی و سازمان ملل متحد، شورای امنیت، دادگاه بین المللی لاهه می‌خواهد تا با تمام توان و به کارگیری از تمامی ظرفیت‌های خود در شناسایی، معرفی و مجازات عاملین این واقعه مصیبت‌بار کمک کرده و از گسترش و تکرار این گونه حوادث جلوگیری کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است