منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۵
شناسه خبر: 239811
گروه :خبر
images
 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خبر داد:

کشاورزان هرمزگانی ۴۴۰ میلیارد تومان به بانک هابدهی دارند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : کشاورزان استان 440میلیارد تومان به بانک ها بدهکار هستند که 241میلیاردتومان آن بابت سود و دیر کرد تسهیلات باید پرداخت نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛  ناصر حیدری پوری، سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : یکی از اهداف این همایش بررسی معوقه های کشاورزان است وپیشنهاد می شود برای برون رفت از این مشکل دولت سود ودیرکرد تسهیلات را تعیین تکلیف نماید واصل وام ها را در چندسال بصورت تقسیط شده از کشاورزان دریافت نماید.

 

 

 

وی افزود:با اشاره به سخن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) که فرمودند”محور توسعه کشور باید براساس کشاورزی تعیین شود” ، دولت باید درسیاست گزاریها و تخصیص اعتبارات دربخش کشاورزی بیش از پیش توجه بیشتری کند.

 

 

 

حیدری پوری تصریح کرد : باوجود اینکه درکشور شاهد رکود بوده ایم اما براساس رئیس آمار کشور بخش کشاورزی از رشد اقتصادی 6/5 برخورداربوده است،دلیل این رشد اقتصادی سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش کشاورزی می باشد.

 

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در ادامه اظهار کرد:80درصد کشاورزان استان بیسواد یا کم سواد هستند و عمده فعالیت آنها در فضای باز می باشد که محصولات تولید شده سایز مناسب را برای صادرات ندارند.

 

 

 

حیدری پوری تاکید کرد: باید با انتقال کشت سبزی وصیفی در فضای گلخانه ها وتولید محصولات سایزبندی شده، بستر اقتصادی کردن بخش کشاورزی از طریق تولید صادرات محور در استان را فراهم کنیم.

 

 

 

وی افزود: هم اکنون 300تا 500هزارتن سفارش سبزی وصیفی از کشور روسیه داریم وباید با برنامه ریزی مناسب از این فرصت برای رونق اقتصادی در بخش کشاورزی بیشترین بهره را برد.

 

 

 

حیدری پوری خاطر نشان کرد:امیدواریم باارائه راهکارهای مناسب مشکل معوقه های بانکی کشاورزان استان حل شود وشاهد مشارکت بیشتر آنها در طرح های کشاورزی باشیم .

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است