منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۰
شناسه خبر: 316186
گروه :خبر
453724_46JpUcHz

خسارت های طبیعی سال زراعی گذشته و پرداخت نشدن به موقع غرامت از سوی بیمه زمینه نارضایتی و همچنین بی اعتمادی کشاورزان نخل کار حاجی آبادی را فراهم کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم ؛ با توجه به اقلیم منطقه و وزش بادهای گرم و طوفانهای فصلی و دیگر بلایای طبیعی دیگر می طلبد تا کشاورزان تمام محصول خود را بیمه کنند.

وقوع حوادث طبیعی نظیر سیل، تگرگ ، طوفان، خشکسالی ، سرمازدگی و بارانهای تگرگی همه ساله خسارات زیادی به کشاورزان حاجی آباد وارد می کند اما اختلاف بین خسارت وارده و غرامت ناچیز پرداختی و به موقع پرداخت نکردن موجب نارضایتی کشاورزان شده است در این رابطه یکی از کشاورزان گفت : اگر به این رویه پیش برود ما دیگر محصولات خود را بیمه نخواهیم کرد.

وی افزود: پرداخت نشدن به موقع خسارت از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی و غرامت پایین و با توجه به هزینه های بالا کاشت ، داشت و برداشت و غرامت میوه با قیمت پایین برای هر نخل که حتی پول یک کیلو خرما هم نمی شود از سوی صندوق مشکلات فرا روی ما کشاورزان است.

این کشاورز در ادامه گفت: اگر این رویه پیش رود ما دیگر تمایلی به زیر پوشش قرار گرفتن بیمه محصولات کشاورزی خود نداریم و استقبال نکردن کشاورزان مشکلات را دو چندان هم برای کشاورز و دولت خواهد بود.

علیرضا میرزاده معاون فرماندار حاجی آباد در پاسخ به این سوال که به چه دلیل بیمه کشاورزان پرداخت نشده است؟ و دوم علت پرداخت نکردن بیمه کشاورزان چه می تواند باشد؟ گفت: به دلیل کمبود اعتبار و نقدینگی ما هنوز نتوانستیم به موقع بیمه کشاورزان را بپردازیم و در حال حاضر با رایزنی هایی که صورت گرفته ظرف مدت دو روز آینده با بانک مربوطه رایزنی و مشکل را بررسی می کنیم.

میرزاده در پاسخ به این سوال چه میزان پرداخت خسارت به صندوق بیمه کشاورزی اختصاص یافته و در این مدت چه قدر پرداخت شده است و مابقی را کی پرداخت خواهید کرد اظهار کرد:در حاضر ۳۰ درصد از بیمه کشاورزان پرداخت شده و بابقی نیز با مسئول بیمه کشاورزان در بانک کشاورزی صحبت می کنیم و مشکل را بررسی می نمایم.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است