منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
شناسه خبر: 326746
گروه :خبر
konji

مدیر جهاد کشاورزی بستک از آغاز کشت کنجد خبر داد وگفت: امسال 50هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه به کشت کنجد اختصاص داده شده است وپیش بینی می شود از این سطح 50تن محصول برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در طی سالهای اخیر با سیاست گذاری های سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در خصوص توسعه کشت محصولات اقتصادی و با نیاز آبی کم در استان ،کشاورزان از این طرح به خوبی استقبال کردند .

 

شهرام کریم زادگان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک در گفتگو با خبرنگار هرمز از آغاز کشت کنجد خبر داد وگفت : امسال 50هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه به کشت کنجد اختصاص داده شده است وپیش بینی می شود از این سطح 50تن محصول برداشت شود.

 

شهرام کریم زادگان افزود: روستاهای فاریاب ، کمشک و لاورمیستان از مهمترین مناطق کشت کنجد در بستک هستند.

 

وی با اشاره به اینکه توسعه کشت کنجد با هدف تامین دانه های روغنی کشور و صرفه جویی در مصرف آب انجام می شود اظهار داشت : در این شهرستان 3 کارگاه تولیدی ارده و پشمک فعالیت می کنند که عمده مواد اولیه خود را از کنجد تولید شده در این منطقه تامین می کنند.

 

کریم زادگان عنوان کرد: کنجد به عنوان کشت دوم یعنی بعد از برداشت گندم وجو در اواخر خردادماه  کشت ودرفصل پاییز برداشت می شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی