منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۴
شناسه خبر: 225552
گروه :خبر
13920806000499_PhotoA

معاون اول قوه قضائیه گفت: تحریم‌های ظالمانه مؤثر بوده اما چه شده است کسی که روزی می‌گفت ۲۰ درصد مشکلات کشور به علت تحریم و ۸۰ درصد به علت سوءمدیریت است، اکنون علت همه مشکلات را تحریم‌ها می‌داند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در گردهمایی بسیجیان قوه قضائیه که صبح امروز در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: دشمن طمع کرده و در خصوص قدرت مجاهدین ما تصورات باطلی کرده است و فکر می‌کند تفکر بسیجیان ما و مردم ما تغییر کرده است.

وی افزود: گرچه خیالشان باطل است، اما امید پیدا کرده‌اند و با تفکر غلط خود می‌خواهند از روزنه‌ها به انقلاب و نظام اسلامی ما نفوذ کنند.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: دشمن به زعم باطل خود تصور می‌کند گفتار انقلابی مردم ما تغییر کرده و می‌توانند گفتمان سازشکارانه را جایگزین کند. دشمن تصور کرده است که مردم از ارزش‌های خود دست برداشته‌اند و کوتاه آمده‌اند و به همین خاطر تلاش می‌کنند گفتمان سازشکارانه را جایگزین گفتمان انقلابی کنند.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: دشمن با تصورات باطل خود که بعضاً نیز از داخل کشور به آنها سیگنال داده می‌شود و آدرس غلط می‌دهند، می‌خواهد نفوذ کند.

محسنی اژه ای با بیان اینکه دشمن با دو روش می‌تواند نفوذ کند، گفت: روش اول، جاسوسی است که فردی که اجیر دولتی بیگانه می‌شود و از او مستمری می‌گیرد و در بسیاری از موارد نیز غیرقابل گذشت است به ویژه اینکه این جاسوسی برای دشمن سرسخت کشور باشد.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی افزود: اگر امروز کسی برای آمریکا، اسرائیل و انگلیس از این طریق بخواهد جاسوسی و همکاری کند، این فرد خائن، مجرم و قابل مجازات است.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه همه نفوذها به این راه محدود و منحصر نمی‌شود، گفت: و همه جاسوسی‌ها به این طریق نیست، ما جاسوسی دیگری هم داریم که باید امروز مراقب آن بود و آن جاسوس مواجب‌بگیر، مستمری‌بگیر و دریافت‌کننده حقوق ماهیانه یا فصلی از دشمن نیست، او زمینه و بستر را برای دشمن فراهم می‌کند.

معاون اول قوه قضائیه در خصوص روش‌های فراهم کردن بستر برای حضور دشمن در کشور گفت: این افراد دشمنی دشمن را کمتر می‌کند، مثلاً می‌گوید شیطان بزرگ دیگر وجود ندارد و آمریکا سر عقل آمده است و آمریکا آنگونه که ما فکر می‌کردیم با اسلام و انقلاب و نظام دشمنی ندارد.

وی ادامه داد: می‌گویند چرا اجازه نمی‌دهید با دشمن دست دوستی داده شود؟ چه ایرادی دارد که با اوباما دست داده شود؟ چه اشکالی دارد که انسان با آنها بنشیند گپی بزند و هم‌پیاله شود؟

محسنی اژه‌ای ادامه داد: این افراد این حرفها را به الفاظ مختلف در جامعه القا می‌کنند تا دشمن را از دشمنی خود کم‌رنگتر و کم‌خطرتر نشان دهند و از آن طرف قدرت او را همیشه به رخ ملت خودشان می‌کشند و می‌گویند او قدرتمند و ثروتمند است، بمب اتم دارد و اینترنت دراختیار اوست. ما که نمی‌توانیم با او دربیفتیم، دقیقاً همان حرف‌هایی که روزهای نخست مبارزه با شاه مطرح می‌کردند.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: از سوی دیگر، این افراد قدرت و توانایی خود را دست کم می‌گیرند و می‌گویند ما پیشرفت علمی نداشتیم، ما آنچنان هم که گفته می‌شود تجهیزات نظامی مهم و مدرنی نداریم و آنگونه هم که گفته می‌شود ارتش 20 میلیونی منسجم نداریم.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: این دسته از سوی دیگر برای به وجود آمدن برخی مشکلات و ارائه راه‌حل برای آن آدرس غلط می‌دهند، مثلاً می‌گویند فلان مشکل همان گرانی، دزدی‌ها، اختلاس وجود دارد ولی همه و همه به موجب تحریم است.

اژه‌ای ادامه داد: تحریم‌های ظالمانه مؤثر بوده اما چه شده است، یک روز فردی که می‌گفت 20 درصد مشکلات به خاطر تحریم و 80 مشکلات به خاطر سوءمدیریت است، همان فرد قضیه را برعکس می‌کند و می‌گوید همه مشکلات ما به خاطر تحریم است.

وی ادامه داد: حالا چه باید بکنیم؟ با سازش، کوتاه آمدن، دست دادن، خوش و بش کردن و اینگونه موارد مشکل حل می‌شود؟ به والله این دشمن و در رأس آن آمریکا که امروز مقابل ایران خضوع کرده و برای حل مشکلات منطقه از ایران یاری می‌خواهد، به خاطر قدرت جمهوری اسلامی ایران است، این اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود که آنها را به این موضع واداشت، نه کرنش ما.

معاون اول قوه قضائیه تأکید کرد: این همت شما و پیشرفت علمی کشور و اقتدار نظامی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران بود که امروز به این نقطه رسیده‌ایم و مهمتر از همه این موارد، روحیه انقلابی و گفتمان انقلاب در رسیدن به این نقطه مؤثر بوده است.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی کشور تصریح کرد: بنابراین جاسوس دوم که زمینه را برای ورود دشمن فراهم می‌کند و برای به وجود آمدن مشکلات و ارائه راه‌حل برای آنها آدرس غلط می‌دهد.

وی در پایان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال‌های گذشته و شاید قبل از سال 70 فریاد می‌زدند که باید با فساد مبارزه کرد و در هر مناسبتی و پرونده‌ای در خلوت و جلوت در این خصوص سخن می‌گفتند، چقدر دستورات ولی فقیه مان را اطاعت کردیم؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که بسیاری از مشکلات را می‌شود با انسجام ملی و تکیه بر نیروهای داخلی حل کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است