منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۷
شناسه خبر: 214719
گروه :خبر

دبیر شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام با بیان اینکه دامنه جریان اصلاح طلبی باز است افزود: شعار جریان اصلاح طلبی یا با من یا بر من نیست. طیف اصولگرا وحدت را چنین تعبیر می کنند که وحدت یعنی همه با من، ولی اصلاح طلبان وحدت را “همه با هم” تعبیر می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حجت الاسلام والمسلمین هادی غفاری ضمن اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان که در اسفند ماه برگزار خواهد شد، اظهار کرد: طبعا هیچ کسی نمی تواند جلو اراده ملی بایستد. وقتی جامعه ای به حدی از رشد اجتماعی برسد دیگر نمی شود در مقابل اراده آن جامعه ایستاد و چیزی را به او تحمیل کرد.

وی افزود: جریان اصولگرا امروز نتیجه مدیریت خود را نشان داده است. رفتار برخی از آنها نه بر مبنای اصولگرایی و نه بر اساس دین مداری بوده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه مردم امروز هشیارتر از گذشته هستند، خاطرنشان کرد: مردم با انتخاب سال 92 یک نه بزرگ به وضعیت چند ساله گذشته گفتند. همه بخوبی می دانند بقای یک ملت و یک جامعه در این است که حرمت آزادی مردم حفظ شود. نباید کاری کنیم که مردم نخواهند باشیم. مردم نظام اسلامی را دوست دارند و حاضرند برای آن فداکاری کنند. مردم به این فهم رسیده اند و فکر می کنم چنانچه در گذشته فرجه داده اند در این مقطع هم فرجه ای خواهند داد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد نزدیک شدن طیفی از اصولگرایان میانه رو به اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس تصریح کرد: عده ای متوجه شده اند قسمتی از اصولگراها آنچنان که مدعی اصولگرایی اند، اصولگرا نیستند. شخصی مثل آقای ناطق نوری سیاسی کاری نمی کند، آدمی است که خوب می فهمد و وضعیت را می بیند، او دید که طیفی از اصولگراها چنین رفتار می کنند، برای همین نگاهش به برخی از آن افراد عوض شده است.

غفاری با طرح این سئوال که پول ها کلان در دوره گذشته کجا رفته و عملکرد آدم هایی که هاله نور را دیدند چگونه بوده است، ادامه داد: نزدیک تر شدن طیفی از اصولگرایان به اصلاح طلبان صحنه سازی نیست، آنها واقعا به این طرف متمایل تر شده اند. نمی گویم آنها کاملا مثل ما فکر می کنند، ولی تا حدی زیادی این اندیشه را پذیرفته اند.

وی با بیان اینکه دامنه جریان اصلاح طلبی باز است، بیان کرد: شعار جریان اصلاح طلبی یا با من یا بر من نیست. طیف اصولگرا وحدت را چنین تعبیر می کنند که وحدت یعنی همه با من، ولی اصلاح طلبان وحدت را “همه با هم” تعبیر می کنند. آنچه که وحدت واقعی را ایجاد می کند “همه با من” نیست، اتفاقا “همه با من” انشقاق می آورد. وحدت واقعی ” همه باهم” بودن است. لازم نیست در همه موارد مثل ما فکر کنند، چون این اصلا امکان ندارد. ما صفر یا بیستی فکر نمی کنیم. از نظر ما 14 هم قبول است، 16 هم قبول است؛ ولی برخی وقتی نمره می دهند یا صفر می دهند و یا 20.

دبیر شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام با اعلام اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی حتما در انتخابات مجلس خبرگان شرکت خواهند کرد، خاطر نشان کرد: حضور آیت آلله هاشمی در انتخابات مجلس خبرگان به عنوان حضور شیخ الطائفه می تواند مهم و مؤثر باشد. کسی هم جرات رد صلاحیت آیت الله هاشمی در انتخابات آینده را ندارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است