منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
شناسه خبر: 220243
گروه :خبر
13940622000597_PhotoA

دادگستری برگزاری هر مسابقه و قرعه‌کشی به بهانه اهدای جایزه نقدی و غیرنقدی را که مبلغی از شارژ مشترکان کسر یا به قبض موبایل اضافه می‌کند، منع کرده است که فارس در پی اظهار بی‌خبری وزیر ارتباطات تصویر این دستور را منتشر کرد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اوایل مردادماه در خبری اعلام کردیم که یک مرجع قضایی برای روشن شدن شبهات شرعی و قانونی مسابقات و جوایز خدمات ارز‌ش‌افزوده و پیامکی اپراتورهای موبایل، دستور توقف این سرویس‌ها را صادر کرده است. علت صدور این دستور، حل شبهات شرعی برگزاری مسابقه با هدف اعطای جایزه اعلام شد.

در پیگیری این خبر تایید شد که یکی از اپراتورها خدمات جایزه‌‌‌ای را فعلا متوقف کرده است و اپراتور دیگری به برگزاری مسابقات ادامه می‌دهد، مدیرعامل این اپراتور در پیگیری فارس اعلام کرد که دستوری برای توقف سرویس‌ها و مسابقات پیامکی دریافت نکرده است. یکی از اپراتورها نیز از ابتدا این نوع مسابقات را نداشته است.

اما علیرغم انتشار این اخبار، وزیر ارتباطات درباره این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

محمود واعظی در پاسخ به سوال خبرنگار درباره تعیین تکلیف این دستور قضایی و سرانجام سرویس‌ها و مسابقات پیامکی، گفت که از ابلاغ چنین نامه‌ای خبر ندارم و اصلا آن را ندیدم.

وی همچنین از خبرنگار فارس خواست که اگر دسترسی دارد، دستور مقام قضایی را به دستش برساند.

در ادامه یک نسخه از این دستور قضایی منتشر می‌شود:

اسناد به دست آمده دیگری نشان می‌دهد، علیرغم بی‌اطلاعی وزیر، حتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (یکی از زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات) در ماه چهارم سال 94 این نامه را برای اجرا ابلاغ کرده است.

با وجود ادامه پیگیری رسانه‌ای فارس درباره سرویس‌های پیامکی و خدمات ارزش‌افزوده اپراتورها، اما سکوت مسئولان دولتی شفاف‌سازی در این باره را با سختی و کندی همراه کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است