منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۹
شناسه خبر: 188546
گروه :خبر

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بر اصلاح قیمت حامل‌های انرژی در کنار حذف یارانه اقشار پردرآمد برای جبران کسری 12 هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها تاکید کرد و گفت: طبق قانون هدفمندی باید قیمت بنزین به فوب خلیج فارس برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، غلامرضا تاجگردون، درباره اقدام دولت مبنی بر حذف سهمیه‌بندی که از فردا 5 خرداد ماه عملیاتی خواهد شد و براساس آن قیمت هر لیتر بنزین به صورت تک نرخی 1000 تومان عرضه شود اظهار داشت: این اقدام دولت در راستای قانون بوده و باید در کنار آن حذف یارانه اقشار پردرآمد جامعه در دستور کار باشد.

وی با اشاره به اینکه 70 درصد یارانه سوخت نصیب طبقات ثروتمند جامعه می‌شود، گفت: این اصلاح قیمتی باید انجام می‌شد اما باید حذف یارانه اقشار پردرآمد برای جبران کسری 12 هزار میلیارد تومانی مورد تاکید دولت باشد.

رئیس کمیته برنامه، بودجه و محاسبات مجلس کسری پرداخت مستقیم یارانه به مردم را 12 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و کفت: این میزان به غیر از یارانه تولید و سایر کالاهای اساسی در کشور است.

وی گفت: مجلس 3 هزار میلیارد تومان هم از اعتبار مربوط به پرداخت یارانه نقدی برای صرف آن در اشتغال کم کرده است که این امر مستلزم اصلاح قیمت‌های حامل انرژی در کنار حذف یارانه‌هاست.

تاجگردون با بیان اینکه بر اساس قانون باید 20 درصد از جامعه یارانه‌بگیران حذف شوند، گفت: کسری 12 هزار میلیارد تومانی در صورتی جبران خواهد شد که یارانه اقشار ثروتمند جامعه حذف شود.

وی گفت: در شرایطی هستیم که اگر یارانه 2 دهک از جامعه نیز حذف شود باز هم کسری منابع ناشی از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها جبران نخواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی همچنین به قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اشاره کرد و افزود: طبق این قانون باید قیمت بنزین به فوب خلیج فارس برسد که بر مبنای آن حدود لیتری 1800 تا 1900 تومان خواهد شد.

تاجگردون تاکید کرد: دولت به دلیل جلوگیری از فشار زیاد مردم قیمت بنزین را در سطح 1000 تومان نگه داشته اما یارانه اقشار پردرآمد هم باید طبق قانون مدنظر دولت باشد تا کسری بودجه جبران شود.  

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان