منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
شناسه خبر: 307688
گروه :خبر
13930730000794_PhotoA

وزیر اقتصاد ترکیه گفت: میزان کسری بودجه ترکیه به ۶.۶ میلیارد لیر معادل ۲.۴ میلیارد دلار در ماه مارس رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر اقتصاد ترکیه با بیان اینکه کسری بودجه ترکیه 2.4 میلیارد دلار شده است، گفت: هزینه‌ بودجه‌ای برای ماه مارس با افزایش به 14 میلیارد دلار رسیده که رشد 22.3 درصدی نسبت به مشابه سال گذشته رسیده است.

ناسی‌آقبال همچنین گفت: درآمدهای دولت در ماه مارس 16.4 میلیارد دلار شده و همچنین شاخص‌های بودجه‌ای در سه ماهه نخست تصریح می‌کند که هزینه‌های درآمد به 5.76 میلیارد دلار رسیده است.

براساس این گزارش در سال 2016 وزیر اقتصاد ترکیه پیش‌بینی کرد که هزینه بودجه‌ای برای سال مالی به 198 میلیارد دلار برسد.

 چند ماه پیش،‌ ترکیه یک جنگنده روسی را در مرز سوریه ساقط کرد و از آن به بعد تنش‌ها بین  دو کشور آغاز شد، دروهله نخست، روسیه صادرات گاز خود به ترکیه را به 50 درصد کاهش داد، از سوی دیگر واردات میوه و نیز رفت و آمد شهروندانش به عنوان توریست به ترکیه را منع کرد، این اتفاقات تاثیر بسیار منفی در اقتصاد ترکیه داشت.

در حالی که عمده‌ترین توریست‌های ترکیه از شهروندان روسی است، آمارها حاکی از افت بی‌سابقه درآمد توریستی ترکیه بود.

از سوی دیگر اقتصاد این کشور بیشتر مبتنی بر سرمایه‌گذاری‌های خارجی است که در ماههای اخیر در پی حملات تروریستی پی در پی در این کشور، انگیزه آنها برای سرمایه‌گذاری در این کشور کمتر شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان