منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۶
شناسه خبر: 291497
گروه :خبر
670193

عضو کمیسیون حقوق -قضایی مجلس شورای اسلامی گفت:همین که ورود هواپیماها به خاک ایران را نیازمند اجازه آمریکا می دانند، دلیل محکمی است که غرب به بخشی از تعهدات خود پس از برجام عمل نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛حجت الاسلام والمسلمین موسی غضنفرآبادی در واکنش به سخنان رییس جمهور مبنی براینکه می توانیم به هیئت مذاکره کننده اجازه دهیم در خصوص سایر موضوعات هم با دنیا مذاکره کنند، گفت: در مذاکرات اخیر وعده هایی داده شد که باید انجام می شد اما برخی نمی خواهند این واقعیت را بپذیرند که این وعده ها انجام نشده و به تعهدات خود عمل نکرده اند.

کسب اجازه از آمریکابرای ورود هواپیما،دلیل محکمی بر عدم تعهد  غرب در پسابرجام است
نماینده مردم بم در مجلس نهم تصریح کرد: همین که ورود هواپیماها به خاک ایران را نیازمند اجازه آمریکا می دانند، دلیل محکمی است که غرب به بخشی از تعهدات خود  پس از برجام عمل نکرده است.
وی عنوان کرد: نمی خواهم بگویم رییس جمهور در این دولت چه کرده ولی دلمان می سوزد و می گوییم که مراقب باشند و همان طور که مقام معظم رهبری فرموده اند به آمریکا اعتماد نکنند.

ما میگوییم به غرب اعتماد نکنید؛دولتمردان می گویند شما دلواپس هستید!
حجت الاسلام غضنفرآبادی ابراز کرد: ما مدام می گوییم اعتماد نکنید، دولتمردان می گویند شما دلواپس هستید؛ما می گوییم غرب قابل اعتماد نیست، آنها می گویند که شما بی جهت نگران هستید؛ ما می گوییم که آمریکا کانون نیرنگ، فریب ودغل بازی است اما دوستان در داخل خیلی خوش باور هستند و ما نگران همین موضوع هستیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ما نمیخواهیم بازگو که که برجام نتیجه ای نداشته است؛ تأکید کرد: لیکن از برجام فقط یک برگ و کار کوچک را نشان می دهند و ما نیز نگران این هستیم که مسائل و کار های مهمی که قرار بوده است برداشته شود، انجام نگردد.

انجام مذاکرات خارج از موضوعات هسته ای بر خلاف فرمایشات رهبری است
عضو کمیسیون حقوق -قضایی مجلس  در ادامه با اشاره به سخنان روز گذشته ریاست جمهوری در نشست خبری  گفت:چنانچه تیم مذاکره کننده بخواهد در چارچوب قوانین مذاکره ای که انجام شد برای مرتفع کردن مشکلات پیش آمده در خصوص همین مذاکرات انجام شود اشکالی وارد نیست و چنانچه بخواهند خارج از مذاکرات  هسته ای مذاکره دیگری صورت بگیرد برخلاف سخنان  مقام معظم رهبری است .

وی یادآور شد: مسئله پیش آمده را پیشتر در مجلس ما پیش بینی کرده بودیم به این صورت که   فشارهایی به مردم  وارد شود و گره کار و حل مشکل را به مذاکره بعدی عنوان کنند و اگر نظر رییس جمهور در سخنان روز گذشته شان  این باشد این پیش بینی ما  زود به وقوع پیوست چرا که پیش بینی ما این بود که این رخ داد  دیرتر از  این اتفاق بیافتد و البته منظورشان مذاکره خارج از موضوعات هسته ای می باشدو اما ما برداشتمان  این بود که این اشکلات  را در روند مذاکراتی که انجام شده می توانند انجام بدهند  و اگر خارج از این  مسئله باشد  همان نگرانی است که ما قبلا داشته ایم.

حجت الاسلام غضنفرآبادی در  خصوص اقدام مجلس در این مورد خاطر نشان کرد: باید  صحبت های ریاست جمهوری را مورد تحلیل قرار دهیم که هدف وی از مطرح کردن این سخنان چه بوده است و سپس اقدامات از سوی مجلس انجام خواهد گرفت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند