منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۳
شناسه خبر: 325960
گروه :خبر
13920720000034_PhotoA

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: یک عده در درون دولت احساس می‌کردند ادبیات امام (ره) و رهبری نسبت به آمریکا صحیح نیست و خودشان بهتر می‌فهمند اما با اقدامات ضد ایرانی آمریکا باید متوجه اشتباه خود شده باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فواد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا و عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا که ایران را به بزرگ‌ترین حامی تروریست متهم کرده است، اظهار داشت: ما قبل از برجام وضعیتی داشتیم که این نوع اتهامات به ایران وارد می‌شد و سال‌ها نیز ادامه داشت اما با توجه به 2 سال و نیم مذاکره و امتیازات بسیار گسترده‌ای که ایران به طرف مقابل داد انتظار بود این سیاست‌های خصمانه تعدیل و متوقف شود.

*کسانی که می‌گفتند آمریکا با مذاکره «منطقی» می‌شود امروز پاسخ دهند

ایزدی ادامه داد: خیلی از افراد در داخل کشور تحلیل می‌کردند که آمریکا منطقی است و اگر شما با آنها مذاکره کنید آنها نیز راه می‌آیند و مشکلات حل می‌شود؛ آنها الان بیایند و پاسخ دهند که چرا پس از 2 سال و نیم مذاکره و دادن امتیازات گسترده اما ادبیات آمریکا با ما هیچ تفاوتی نکرده است.

این کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به سخنان امروز مقام معظم رهبری در حرم امام راحل خاطرنشان کرد: رهبری کاملا درست گفتند که ما چه امتیاز بدهیم یا ندهیم آمریکا دست از دشمنی برنمی‌دارد. از این رو ما باید در مورد سیاست‌های خود نسبت به آمریکا و از این حالت  غیرتخصصی خارج شویم.

*با وجود انعطاف و امتیاز دادن‌ بازهم متهم به حمایت از تروریسم شده‌ایم

وی تاکید کرد: دیپلمات‌های ما باید براساس ادبیات رهبری و امام (ره) که به دیپلماسی جمهوری اسلامی نزدیک‌تر است با آمریکا مواجه شوند نه مبتنی بر توهماتی که نسبت به آمریکا وجود دارد.

ایزدی با اشاره به شیطان بزرگ خطاب کردن آمریکا توسط امام (ره) اظهار داشت: اگر شما آمریکا را شیطان بزرگ بدانید دچار چنین وضعیتی نخواهید شد که علی‌رغم پذیرفتن برجام با همه مشکلات ساختاری آن و انعطاف نشان دادن، به حمایت از تروریست متهم شویم.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: یک عده در درون دولت احساس می‌کردند ادبیات امام و رهبری نسبت به آمریکا صحیح نیست و خودشان بهتر می‌فهمند اما با اقدامات ضد ایرانی آمریکا از جمله غارت اموال بلوکه‌شده، تحریم‌های جدید و وضع 70 قانون علیه ایران در کنگره آمریکا باید متوجه اشتباه خود شده باشند.

* آمریکا نسبت به قبل از برجام بدتر شده است

وی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا نه تنها نسبت به قبل از برجام بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است و امروز کسانی که در مذاکرات و برجام به شروط رهبری و ادبیات امام در مقابل دشمنان بی‌توجهی کرده‌اند باید پاسخگو باشند و حتما موضع خود را اصلاح کنند.

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود درباره وضعیت «تروریسم جهانی»، جمهوری اسلامی ایران را «بزرگ‌ترین دولت حامی تروریسم در جهان» در سال 2015 معرفی کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است