منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲
شناسه خبر: 197159
گروه :خبر
13940311000123_PhotoA

وزرای امور خارجه آمریکا و ایران امروز پیش از آغاز دیدار دوجانبه در وین، در جمع خبرنگاران حاضر شده و صحبت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جان کری و محمد جواد ظریف وزیران امور خارجه آمریکا و ایران امروز (شنبه) برای اولین بار در دور تازه مذاکرات هسته‌ای، با یکدیگر دیدار کردند.

پیش از این دیدار، دو دیپلمات به جمع خبرنگاران آمده و چند جمله‌ای در مورد روند مذاکرات صحبت کردند.

کری با بیان اینکه نسبت به توافق هسته‌ای با ایران امیدوار است، گفت با این حال «کار سخت زیادی پیش رو داریم. مسائل بسیار دشواری باقی مانده است. فکر می‌کنم که همه می‌خواهند وارد این تلاش آخر شوند تا ببینید که آیا توافق امکان‌پذیر است یا نه.»

وی افزود: «فکر می‌کنم همه می‌خواهند شاهد توافق باشند، اما ما باید روی موضوعات بسیار دشواری کار کنیم.»

در ادامه ظریف به صحبت پرداخت و گفت: «موافقم، البته شاید نه در مورد موضوعات، بلکه در این رابطه که لازم است سخت تلاش کنیم تا بتوانیم پیشرفت کرده و به جلو حرکت کنیم.»

وزیر امور خارجه افزود: «مصمم هستیم که هرآنچه لازم است برای ممکن کردن این امر مهم، انجام دهیم، اما این بستگی به موضوعات متعددی دارد و می‌خواهیم روی آن‌ها کار کنیم.»

ایران و گروه موسوم به 1+5 از دو هفته قبل دور تازه گفت‌وگوها را آغاز کرده‌اند و در این مدت کارشناسان و معاونین وزرای خارجه به صورت فشرده در نشست‌ها حضور داشته‌اند.

کری و ظریف امروز وارد وین، محل برگزاری مذاکرات، شده‌اند و قرار است دیگر وزرای خارجه نیز تا دوشنبه به آن‌ها بپیوندند. طرفین برای رسیدن به توافق نهایی تا روز 9 تیر (30 ژوئن) زمان دارند. با این حال، گفته می‌شود احتمالا مذاکرات برای چند روز پس از آن نیز ادامه پیدا می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی