منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۱
شناسه خبر: 332437
گروه :خبر
hormoz

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز گذشته در گفتگو با نشریه آلمانی “اشپیگل” از عزم کشورش برای تغییر موازین جنگی در پرونده بحران سوریه خبر داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز گذشته در گفتگو با نشریه آلمانی “اشپیگل” از عزم کشورش برای تغییر موازین جنگی در پرونده بحران سوریه خبر داده است.

بنابر این گزارش، وی در این مصاحبه با اشاره به حمایت ایران و روسیه از دولت سوریه مدعی شد که “پشتیبانی کشورهای مذکور علی الخصوص روسیه طولانی نخواهد بود و با تغییر قواعد بازی در سوریه دولت این کشور را نابود خواهیم کرد. وی تاکید کرد که کشورش قصد ارسال محموله های جدید سلاح های پدافند هوایی پیشرفته برای گروه های تروریستی تکفیری فعال در سوریه را داشته و با تحویل این سلاح ها عملا نیروی هوایی روسیه و سوریه امکان پشتیبانی از عملیات های نظامی در استان های مختلف این کشور را نخواهند داشت. الجبیر با اشاره به مشابهت پرونده سوریه با افغانستان در زمان اشغال شوروی مدعی شد که پشتیبانی از گروه های تروریستی تکفیری در این کشور در نهایت موجب نابودی دولت سوریه و حامیان آن خواهد بود.
الجبیر:دولت سوریه را نابود میکنیم!+عکس
اشاره الجبیر به پرنده افغانستان در حالی است که دولت عربستان در دهه های 80 و 90 میلادی با اعزام ده ها هزار تن از شهروندان این کشور و اتباع سایر کشورهای جهان تحت عنوان مجاهدین! اقدام به تسلیح گسترده آنها برای بیرون راندن نیروهای شوروی سابق کرد. اما پس از چند سال مجاهدین عرب – افغان به رهبری اسامه بن لادن به دو گروه طالبان و القاعده تقسیم شده و در نهایت با حملات گسترده تروریستی به اقصی نقاط جهان موجی از نا امنی و جنگ در افغانستان، عراق و سایر کشورهای منطقه را موجب شدند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی