منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
شناسه خبر: 303840
گروه :خبر
13920517000490_PhotoA
 

بدون عذرخواهی بابت حمله اتمی به ژاپن

کری:‌ افتخار می‌کنم که از موزه صلح هیروشیما دیدن می‌کنم

جان کری در هیروشیما بدون عذرخواهی کردن بابت حمله اتمی مرگبار آمریکا در جریان جنگ جهانی دوم، گفته که به بازدید کردن از موزه یادبود صلح این شهر ژاپن «افتخار» می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر خارجه آمریکا که برای شرکت در نشست گروه 7 به هیروشیما ژاپن رفته، از «افتخار» خود بابت بازدید از موزه یادبود صلح این شهر سخن گفته است.

جان کری به منظور شرکت در نشست دو روزه وزرای خارجه گروه ۷ به ژاپن سفر کرده؛‌ نشستی که از روز یکشنبه(دیروز) به میزبانی شهر هیروشیما آغاز بکار کرد.

سفر وزیر خارجه آمریکا به هیروشیما در حالی انجام شده که این شهر در جریان جنگ جهانی دوم با حمله اتمی مرگبار آمریکایی‌ها روبرو شد.

در جریان حملات اتمی آمریکا به دو شهر هیروشیما و ناگاساکی ژاپن در سال 1945، بیش از 150 هزار نفر کشته شدند. ده‌ها هزار نفر نیز در سال‌های بعد به واسطه آثار حمله اتمی، جان خود را از دست دادند.

حالا پس از دهه‌ها برای اولین بار یک وزیر خارجه آمریکا به هیروشیما سفر کرده و برنامه بازدید از موزه یادبود صلح در دستور کار او است.

این در حالی است که علی رغم برپایی اعتراضات و تظاهرات در هیروشیما بابت سفر جان کری به هیروشیما، مقامات آمریکایی گفتند که او بابت حمله اتمی به هیروشیما عذرخواهی نخواهد کرد.

جان کری در توئیتر خود درباره بازدید از «موزه یادبود صلح هیروشیما» اینطور نوشته است: «افتخار این را دارم که اولین وزیر خارجه آمریکا هستم که از موزه یادبود صلح هیروشیما بازدید می‌کنم».

وزیر خارجه آمریکا حرفی از کشتار وحشتناک مردم این شهر ژاپن در حمله اتمی آمریکا نزده و از این بابت عذرخواهی نکرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور