منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۳
شناسه خبر: 219110
گروه :خبر

کروز که سناتور ایالت تگزاس است در سخنرانی خود در صحن سنا، توافق هسته ای ایران را یک «توافق وحشتناک» توصیف کرد و مدعی شد: این توافق علنا قادر نخواهد بود مانع دستیابی یک نظام ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی به بمب هسته ای شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  «تد کروز » نامزد احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ظهر چهارشنبه در سخنرانی خود هم در بیرون محوطه کنگره و هم درون آن، توافق هسته ای ایران را محکوم کرد.

کروز که سناتور ایالت تگزاس است در سخنرانی خود در صحن سنا، توافق هسته ای ایران را یک «توافق وحشتناک» توصیف کرد و مدعی شد: این توافق علنا قادر نخواهد بود مانع دستیابی یک نظام ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی به بمب هسته ای شود.
کروز همچنین از توجه نکردن دولت آمریکا به موضوع اتباع آمریکایی زندانی در زمان حصول توافق هسته ای با ایران، انتقاد کرد.

وی پس از این سخنرانی، به محوطه بیرون کنگره خواهد رفت و در آنجا به همراه «دونالد ترامپ» دیگر نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، یک راهپیمایی اعتراض آمیز را علیه توافق هسته ای ایران به راه خواهد انداخت.
سازماندهی این رویداد را رهبران جنبش محافظه کاران ضد دولت فدرال و گروه های حامی اسرائیل به عهده داشتند که با توافق هسته ای ایران مخالف هستند.

کنگره آمریکا بررسی توافق هسته ای ایران را روز چهارشنبه آغاز کرد. قانونگذاران آمریکا در واشنگتن اکنون خود را برای یکی از حساس ترین رای گیری ها در سیاست خارجی آمریکا آماده می کنند. مناظره ها درباره این توافق، عصر چهارشنبه در مجلس نمایندگان و سنای کنگره آغاز می شود.

بر اساس پیش بینی های انجام شده، مجلس نمایندگان طی هفته کنونی قطعنامه ای را علیه این توافق به تصویب خواهد رساند. «نانسی پلوسی» رهبر دموکرات های مجلس نمایندگان به سختی در تلاش است تا حمایت نمایندگان از این توافق را جلب کند. وی همچنین سفرای پنج کشور قدرتمند دیگر جهان را دعوت کرده است تا در نشست دموکرات های مجلس نمایندگان که شامگاه چهارشنبه برگزار می شود شرکت کنند.

این در حالی است که تا روز سه شنبه، ۴۲ سناتور دموکرات و مستقل سنا حمایت خود را از توافق هسته ای ایران اعلام کردند. این تعداد، یک نفر بیشتر از رقم مورد نیاز برای مقابله با تصویب قطعنامه علیه توافق هسته ای در سنا است. این موضوع یک پیروزی بزرگ برای «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در عرصه سیاست خارجی محسوب می شود. این در حالی است که هنوز مشخص نیست آیا همه ۴۲ سناتور مذکور، فرآیندهای لازم برای جلوگیری از رای گیری نهایی درباره این توافق را طی خواهند کرد یا نه.

دولت اوباما به شدت در تلاش است تا چنین نتیجه ای را محقق کند و دموکرات های سنا نیز قرار است روز چهارشنبه با جان کری وزیر امور خارجه که از مهمترین مذاکره کنندگان در این توافق بود، دیدار کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد