منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۰
شناسه خبر: 283948
گروه :خبر
13941130000048_PhotoA

رهبر کره شمالی اعلام کرد برای مقابله با دشمنان خارجی و در راستای برنامه راهبردی این کشور ماهواره‎های بیشتری به فضا پرتاب می‎کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بعد از انتقادات شدید آمریکا از کره شمالی برای شلیک ماهواره دوربرد به فضا، رهبر این کشور اعلام کرد که ماهواره‎های بیشتری به فضا پرتاب می‎کند.

به نوشته اسکای نیوز، «کیم یونگ اون» رهبر کره شمالی روز پنج شنبه (امروز) اعلام کرد کنکاش فضایی یکی از اهداف راهبردی این کشور است.

وی طی پیامی گفت، این گونه مبارزات شدید در مقابله با نیروهای مخاصم و در راستای به دست آوردن تمامیت ارضی کره شمالی است. رهبر کره شمالی افرادی را که در این پروژه دخیل هستند قهرمانان ستودنی نام برد.

بعد از آنکه اوایل ماه جاری میلادی کره شمالی یک موشک دوربرد ماهواره بر را به فضا شلیک کرد برخی کشورهای منطقه و آمریکا این اقدام را شدیدا محکوم کرده و دست به اقدامات متقابل مانند استقرار سامانه دفاعی ضدموشک تاد و پرواز جنگنده اف22 در شبه جزیره کره کردند.

با افزایش تنش در شبه جزیره کره، فعالیت پارک صنعتی مشترک دو کره متوقف و دو کشور یکدیگر را به اقدامات سرسختانه تهدید کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است