منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۱
شناسه خبر: 212028
گروه :خبر

کر‌ه‌شمالی، آمریکا را تهدید کرد در صورتی که رزمایش نظامی مشترکی را که قرار است با کره جنوبی برگزار کند، لغو نکند پاسخی به آن خواهد داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، کره جنوبی، آمریکا و همپیمانانشان سالانه رزمایش نظامی برگزار می کنند که هدفش کسب آمادگی برای مبارزه با هر گونه تهاجم احتمالی از سوی کره شمالی است.

 

در همین حال شبکه خبری سی ان ان به نقل از یک سخنگوی کمیسیون دفاع ملی کره شمالی گزارش داد: هر چه بیشتر رزمایش مشترک “نگهبان آزادی اولچی” گسترده شود، جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) نیز اقدام متقابل نظامی شدیدتری برای مقابله با آنها در پیش خواهد گرفت.

 

بر اساس گزارش سی ان ان، یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت، واشنگتن نسبت به این تهدیدها آگاه است و رزمایش مذکور به شکلی شفاف و با ذهنیت دفاعی برگزار می شود و برای افزایش آمادگی کره جنوبی و کشورهای منطقه انجام خواهد گرفت.

 

رسانه‌ها گزارش دادند این تهدیدهای کره شمالی مبنی بر اقدام نظامی اغلب مطرح بوده اما این بار به نظر می رسد که مشخصا تقویت شده است.

 

سخنگوی کمیسیون دفاع ملی کره شمالی گفت: ارتش و مردم جمهوری دموکراتیک خلق کره دیگر در وضعیتی که در گذشته قرار داشتند و مجبور بودند با مسلسل به جنگ بمب های اتمی آمریکا بروند، نیستند. کره شمالی اکنون قدرت شکست ناپذیری است که مسلح به جدیدترین ابزارهای دفاعی و تهاجمی است که برای جهان ناشناخته است.

 

در گزارش سی ان ان عنوان شد که کره شمالی تهدید به حمله به خاک آمریکا کرده است.

 

این رزمایش قرار است 12 روز به طول بینجامد و در تاریخ 28 اوت به پایان برسد. این رزمایش بزرگترین رزمایش اجرای فرماندهی و کنترل کامپیوتری است که عمدتا تمرکز آن بر دفاع از کره جنوبی در مقابل حمله کره شمالی است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی