منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
شناسه خبر: 316936
گروه :خبر
Image_Khabar-Aref-Raof-(1)

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاههای استان اظهار کرد: با توجه به اینکه کرسی های آزاد اندیشی باید دغدغه های موجود در جامعه را آسیب شناسی کند اما محافظه کاری برخی از مسئولین در برگزاری این برنامه ها خودنمایی می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عارف رئوفی، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار هرمزپرس؛با بیان اینکه آزاد اندیشی و بیان آزاد نظرات به معنای ولنگار اندیشی و بیهوده گویی نیست، گفت: اخلاق، منطق و استدلال سه مولفه مهم در عملیاتی شدن منویات رهبری در بحث کرسی های آزاد اندیشی است.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی اظهار کرد: نخستین موضوعی که باید در عملیاتی شدن برگزاری موفق کرسی های آزاد اندیشی باید بکار گرفت، بحث موضوع مورد انتظار است که در این راستا، باید دغدغه ها و مسائل روز پیرامون خود را بدانیم و آنها را به دقت آسیب شناسی کنیم.
رئوفی با تاکید بر رعایت منطق در کرسی های نظریه پردازی تصریح کرد: در این راستا نه آنقدر محافظه کارانه باید عمل کرد که به جای کرسی آزاد اندیشی، کرسی تبلیغاتی برای مسئولان به راه بیندازیم و نه آنقدر تند حرکت کنیم که آب به آسیاب دشمن بریزیم.

 

وی افزود: هدف از برگزاری مناظره ها و کرسی های آزاداندیشی فراهم کردن فضایی با چارچوب اخلاق، منطق و استدلال برای گفتن و شنیدن نظرات متفاوت و تضارب آراء در حوزه های گوناگون می باشد همان چیزی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان با تاکید بر رعایت اخلاق در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی اظهارکرد:  آزاد اندیشی به معنای ولنگاری اندیشی و بیهوده گویی نیست، بنابراین هر کسی سخنی می گوید، باید آن را ثابت کند و برآوردن این انتظارات نیز جز با داشتن دغدغه اسلام و ایران امکان پذیر نخواهد بود.

 

رئوفی افزود: از آنجا که بسیج دانشجویی به فرموده رهبر انقلاب خود را در این کشور صاحب خانه می داند، بدیهی است که با حساسیت و جدیت مطالبه معظم له را پیرامون برگزاری کرسی های ازاداندیشی دنبال کرده باشد اما همچنان معتقدیم تا نقطه آرمانی راه بسیاری باقی مانده است.

 

رئوفی بیان کرد: آنچه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی خودنمایی می کند محافظه کاری و ترس بیجای برخی مسئولین فرهنگی دانشگاه هاست که دانشگاه بی سروصدا را بیش از دانشگاهی که حرف حق در آن زده شود می پسندند.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه گاهی علی رغم تمام شعارها، در عمل به مخالفت با برگزاری چنین برنامه ای می پردازند و گاه به شکل زیرپوستی در جهت لغو آن گام بر می دارند، خاطر نشان کرد: مسئولین دانشگاه ها مخاطبان مطالبه رهبر انقلاب اند چنانچه اگر توان اجرای کرسی های آزاد اندیشی را ندارند جایگاه مهم مسئولیت را که همانا حق الناس است به دیگری بسپارند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور