منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۶
شناسه خبر: 315889
گروه :خبر
13950209000387_PhotoA

علی فریدونی از تخلفات مشهود در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در بخش عربی آثاری که از نام مجعول برای خلیج فارس استفاده شده بود جمع آوری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سومین روز از نمایشگاه کتاب در حالی برگزار می‌شود که برخی کتاب‌های که به لحاظ محتوایی با معیارهای نمایشگاه همخوانی نداشتند از بین کتابهای قابل عرضه در نمایشگاه جمع آوری شدند.

علی فریدونی در تائید این خبر ضمن اشاره به اینکه این کتابها در حوزه‌های لاتین و عربی مشاهده شدند و بعضا در بخش عربی مروج افراطی‌گری،‌تفرقه قومی و مذهبی بودند بیان کرد: البته شاهد برخی تخلفات در بخش لاتین نیز بودیم.

فریدونی تاکید کرد: در بخش لاتین آثاری به دلیل تصاویر نامناسب،‌تقابل با مباحث فرهنگی ایران، تخلف شناخته شده و از سطح نمایشگاه جمع اوری شدند.

وی گفت: ما در آیین نامه تصریح کردیم که آثاری که مروج بحث‌های فرقه گرایی مذهبی،‌ترویج وهابیت باشند یا امنیت ملی را به خطر اندازند از سطح نمایشگاه جمع خواهد شد از این رو در بخش عربی مواردی که خلیج فارس را به جعل استفاده کرده بودند از سطح نمایشگاه جمع آوری شد.

این مقام مسئول در وزارت ارشاد با بیان اینکه برخی از آثاری که سال گذشته جمع اوری کرده بودیم عرضه آن ها ممنوع بود لذا در مراحل برخورد ابتدا تذکر داده و بعد اقدام به جمع آوری می‌کنیم گفت: ما تخلف موردی نداشتیم اما در بخش لاتین که به لحاظ فیزیکی و ظاهری آثار دارای تصاویر غیر مرتبط و تقابل با مباحث فرهنگی ما بودند از سطح نمایشگاه جمع آوری شدند.

فریدونی ضمن بیان اینکه خلیج فارس تا ابد خلیج فارس خواهد بود هرگونه جعل نام آن را تخلف خواند که موجب تشویق اذهان خواهد شد و صراحتا اعلام کرد مواردی که دارای تفرقه افکنی در سطح ملی باشد نیز مورد برخورد قرار می گیرد. اما در نمایشگاه امسال بیشترین تعداد تخلفات مربوط به بخش لاتین بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است