منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴
شناسه خبر: 267951
گروه :خبر
نشست خبری_021

فرمانده دریابانی استان هرمزگان اظهار کرد: در سال گذشته 1 میلیون 360 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده که این آمار در سال جاری با کاهش91 درصدی به 15 میلیون لیتر رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی میرشمسی، فرمانده دریابانی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران با اشاره به حساسیت حوزه مرزبانی استان گفت:اصلی ترین ماموریت مرزبانی  حفظ امنیت در مرز دریایی استان هرمزگان است.
وی افزود: نیروی انتظامی وظیفه  ایجاد حفظ و امنیت در دریانوردی دارد که با حرکت کشتی ها ، لنج ها تفریحی ،صیادی ، مسافرتی ایجاد امنیت را داشته باشند که به راحتی از دریا تردد کنند و از افراد متهم و مجرم جلوگیری کنند.
میرشمسی تصریح کرد:بزرگترین مرز دریایی مطلق به هرمزگان است که حدود 100 کیلومتر از عسلویه شروع می شود تا انتهای جاسک و سواحل جزایر ها را در برگرفته است.
وی با اشاره به  ایجاد امنیت ساحل نشینان افزود: تعداد زیادی روستاهای  استان در این مناطق ساحلی قرار دارند که اگر امنیت امکان نباشد سرقت و قاچاق افزایش می یابد .
فرمانده دریابانی تاکید کرد:مبارزه با گروه های تکفیری مانند داعش که درصدد ورود به کشور می باشند، مبارزه با انواع قاچاق  کالا و مواد مخدر از وظایف دریابانی است.
میرشمسی با اشاره به افزایش قاچاق مشروبات الکی در استان اظهار کرد: قاچاق یک پدیده شومی است که اگر جلوی آن گرفته نشود اقتصاد کشور از بین خواهد برد و باید به طور ریشه ای و به نحوه احسنت آن را از بین برد.
میرشمسی با اشاره به عملکرد دریابانی در 9 ماه اخیر تصریح کرد:طی ماه های گذشته با دستگیری3 هزار نفر افراد بیگانه در استان آمارها نسبت به سال گذشته 21 درصد کاهش است.

وی ادامه داد: طی 9 ماه اخیر با کشف 24 قبضه اسلح جنگی  41 درصد نسبت به مدت مشابهه سال گذشته افزایش داشته همچنین کشف 3 تن مواد مخدر که شامل تریاک ،حشیش و هروین بوده است.
وی افزود: هفته گذشته در پارسیان یک تن مواد مخدر کشف شده است و با توجه به سال گذشته 5 درصد کاهش کشف مواد مخدر داشته ایم.
فرمانده دریابانی با اشاره به کشف 5 هزار دستگاه ماهواره در ماههای اخیر اظهار کرد: آمار کشفیات در این حوزه  123 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته همچنین کشف مشروبات الکلی در سال جاری  24 درصد کاهش داشته است.

 

وی تصریح کرد: در مدت مشابه سال گذشته در استان 1 میلیون 360 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده که این آمار در سال جاری با کاهش91 درصدی 15 میلیون لیتر رسیده است.
میرشمسی با بیان اینکه در زمینه کشف فراورده های شیلاتی که 36 درصد افزایش داشته است، افزود:بیشترین آمار کشف احشام  در جاسک صورت گرفته همچنین در این مدت  66 هزار لوازم آرایشی کشف شده که نسبت به سال گذشته 53 درصد کاهش داشته است.
میرشمسی خاطرنشان کرد: سنگین ترین پرونده قضایی بیش از  100 میلیون تومان است که در استان شامل 100 پرونده بوده همچنین پرونده های زیر 10 میلیون تومان را 24 درصد کاهش داشته ایم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است