منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
شناسه خبر: 345825
گروه :خبر
139411100819033206995284

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان تصریح کرد:سال 94 با کاهش 56درصدی ورود کالای اساسی به استان همراه بوده که در زمینه صدور بارنامه نیز با کاهش 11/5درصدی روبرو بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علیرضا مجرد، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان با اشاره به سهم 90درصدی جابجایی کالا و مسافر از طریق ناوگان جاده ای گفت: در استان هرمزگان 167 شرکت حمل و نقل در سه پایانه بارشهرستان های بندرعباس، بندرخمیر و بندرلنگه فعالیت می کند که سهم این استان از جابجایی کالا در کشور  22میلیون تن می باشد.

وی با بیان اینکه پنج هزار ناوگان عمومی در استان فعالیت می کند، اظهار کرد:در هرمزگان یک هزارو75دستگاه با عمر 18سال در 91شرکت پایانه بار فعال است که 21شرکت حمل بار در بندرلنگه و 13 شرکت در بندرخمیر مستقر است.

مجرد با اشاره به روند کاهشی تناژ حمل کالا و تعداد بار د رسال گذشته افزود:در سال 93 بالغ بر یک میلیون و 200 بار در استان حمل شده که این آمار در سال 94 به یک میلیون و 100 بار کاهش یافته که توقف طولانی رانندگان در پایانه بار هرمزگان را موجب شده است.

وی با بیان اینکه استان در سال گذشته در زمینه حمل کالاهای اساسی کاهش حمل داشته است،تصریح کرد:سال 94 نسبت به سال 93 با کاهش 56درصدی ورود کالای اساسی رو برو بوده که در زمینه صدور بارنامه نیزبا کاهش 11/5درصدی روبرو بوده است.

مدیر کل پایانه های استان هرمزگان تصریح کرد:کاهش حمل کالا در استان افزایش انتظار رانندگان را در صف انتظار همراه داشته و موجب شده انتظار کامیون داران از 4 روز به 20 روز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه میزان کالاهای اساسی حمل شده در سال جاری یک میلیون و 129هزار تن بوده است، افزود:مقدار محصولات کشاورزی حمل شده بیش از یک میلیون و 69 هزار تن بود و این میزان در زمینه معادن بیش از دو میلیون تن رسیده است.

مجرد با بیان اینکه ۱۴۹شرکت حمل و نقل و یک هزار و ۴۵راننده متخلف در استان شناسایی شده است، گفت:عمده تخلفات کشف اوراق جعلی شناسایی کامیون های حامل قاچاق و ۱۴نفر دلال حمل بار شناسایی شده است.
وی یادآور شد: درسال ۹۴بالغ بر یک میلیون و ۲۵هزار کامیون وارد استان شده که خروج ۸۴۰هزار کامیون ثبت شده و این موضوع نشان دهنده افزایش خواب رانندگان و رکود حمل بار جاده ای است.

مدیر کل پایانه های استان هرمزگان بیان کرد:رکود حمل بار در سال ۹۴کل کشور را شامل شده که در برخی استان ها مانند اصفهان و کرمان خواب کامیون تا ۴۷روز مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت پایانه بار بندرعباس ۷۰۰کامیون است ، تصریح کرد: در حال حاضر روزانه ۲۷۰۰تاسه هزار کامیون وارد استان می شوند و در چهار ماهه سال جاری شاهد رشد چهار درصدی افزایش ورود به پایانه بار بندرعباس هستیم.

مجرد با اشاره به اینکه میزان بار در پایانه بار با میزان ورودی همخوانی دارد، تاکید کرد:سلیقه ای بودن انتخاب نوع بار توسط رانندگان موجب توقف و خواب رانندگان در پایانه بار است.

وی با اشاره به روند کاهشی در زمینه ترانزیت بین المللی از سال ۹۱تا ۹۴گفت: در بخش ترانزیت در سال ۹۴بیش از سه میلیون تن کالا در استان ترانزیت شده و هرمزگان مقام اول کشور در زمینه ترانزیت را داراست.

مدیر کل پایانه های هرمزگان  با اشاره به روند کاهشی جابجایی مسافر از طریق ناوگان عمومی خاطرنشان کرد:اکثرمسافرانی که وارد هرمزگان می شوند از استان های همجوار عزیمت می کنند که تمایل به استفاده از وسیله شخصی دارند.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر