منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۲۳
شناسه خبر: 288046
گروه :خبر
635908765183962761

مدیرکل کار ورفاه اجتماعی هرمزگان اظهار کرد: تعداد کل مقرری بگیران یک هزارو 272 استان بوده که به نسبت پیش بینی 49 درصد کاهش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ محمد علی سلیمی، مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان اظهار کرد:  از 293 هزار نفر بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی، حدود چهل و سه صدم درصد، از مزایای بیمه بیکاری بهره می برند که کمتر از یک درصد کل جمعیت بیمه شده را شامل می شود.

ویبا اشاره به آمار مقرری بگیران استان هرمزگان در 10 ماهه امسال افزود: تعداد کل مقرری بگیران یک هزارو   272 استان بوده که به نسبت پیش بینی  49 درصد کاهش داشته است  همچنین تعداد یک هزارو  320 نفر نیز مقرری بگیر به تأمین اجتماعی معرفی شدند همچنین اشتغال مجدد مقرری بگیران و تعداد کل قطع مقرری به نسبت پیش بینی به ترتیب 187% و 87% افزایش عملکرد داشته است.

عدم همکاری مناطق آزاد در مشکلات بیمه بیکاری مهمترین مشکل تامین اجتماعی

سید فاضل حیدری بلوکی،مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان تصریح کرد:  بیشترین سطح توزیع مقرری بگیران بر حسب جنسیت را مردان تشکیل می دهند که 83% از کل مقرری بگیران را شامل می شوند و بیشترین فراوانی مقرری بگیران متأهلین می باشند که 86% از کل مقرری بگیران را دربرمی گیرند.

وی افزود: حمایت از واحدهای تولیدی توسط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال بیش از 600 نفر، تشویق کارفرمایان برای بکارگماری مقرری بگیران جهت بهره مندی از تبصره یک ماده 6 قانون بیمه بیکاری، افزایش مهارت های فنی مقرری بگیران از طریق معرفی به مراکز آموزشی فنی و حرفه ای جهت فراهم نمودن زمینه اشتغال مجدد آنها متناسب با نیاز بازار کار و شناسایی کارگاههایی که متقاضی جذب نیروی کار می باشند و معرفی مقرری بگیران واجد شرایط به آنها را از عوامل افزایش اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری ذکر کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی اظهار کرد: در سال جاری به طور متوسط ماهیانه 145 پرونده مقرری بیمه بیکاری برقرار شده و همچنین در 9 ماهه امسال 421 مورد قطع مقرری بیمه بیکاری به دلیل اشتغال مجدد در استان وجود داشته است.

حیدری بلوکی خاطرنشان کرد: عدم همکاری مناطق آزاد تجاری در خصوص برقراری و بررسی مشکلات بیمه بیکاری و حضور در جلسات، عدم تمکین مناطق یادشده در خصوص قطع مقرری اشتغال پنهان، عدم تناسب آموزش ارائه شده توسط سازمان فنی و حرفه ای با تخصص فرد بیکار، عدم وجود کلاس آموزشی در برخی از مناطق را عمده مشکلات یاد شده در حوزه تامین اجتماعی استان در خصوص بیکاری ذکر کرد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند