منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۲
شناسه خبر: 346036
گروه :خبر
139211301357258972166264

مدیرکل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان هرمزگان تصریح کرد: در سال جاری 562فقره تصادف در محورهای استان رخ داده که این آمار نسبت به سال گذشته با کاهش 28درصدی روبرو بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علیرضا مجرد،مدیرکل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان هرمزگان با اشاره به آمار تصادفات جاده ای در محورهای مواصلاتی استان هرمزگان در سال جاری گفت:تلفات ناشی از حوادث جاده ای در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش هفت درصدی داشته و استان هرمزگان در زمینه ایمن و ترافیک رتبه 13کشوری را داراست.

وی اظهار کرد:در چهارماهه نخست سال جاری 562فقره تصادف در محورهای استان رخ داده که این آمار نسبت به مدت مشابهه سال گذشته با کاهش 28درصدی روبرو بوده است.

مجرد با تاکید بر ایمن سازی مدارس و حاشیه راههای عبور و مرور دانش آموزان افزود:در سال 93 بالغ بر 41نفر از عابرین پیاده در اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادن که این عدد در سال 94 به 38 متوفی کاهش یافته همچنین در سال جاری شاهد کاهش 7/3درصدی تلفات عابرین پیاده در واقعه تصادفات هستیم.

وی با اشاره به کاهش 24درصدی تلفات راکبین موتورسیکلت ها تصریح کرد:در سال 94 در زمینه حوادث رانندگی و آمار متوفیان وانت باره 19درصد کاهش تلفات مشاهده شده همچنین استان در بخش عدوات کشاورزی از کاهش 200درصدی برخوردار بوده است.

مدیرکل پایانه ها و حمل ونقل عمومی هرمزگان با اشاره به اهمیت حمل و نقل جاده ای در استان تاکید کرد: موقعیت استراتژیک هرمزگان و واردات و ترانزیت کالا موجب شده نقش استان در زمینه حمل و نقل پررنگ تر شودچنانچه اگر شاخص های اقتصادی افزایش پیدا کند، حمل و نقل جاده ای نیز رونق خواهد یافت.

وی با اشاره به هوشمند سازی حمل و نقل و عبور بیش از سه میلیون تن کالا ازطریق ناوگان جاده ای از کشور اظهار کرد: توسعه استان در بحث تجارت، ترانزیت و گردشگری در حال رشد است که برای رونق بیش از پیش استان باید توجه ویژه داشت.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی