منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
شناسه خبر: 197739
گروه :خبر
IMG_9033

فرمانده پلیس راه هرمزگان با اشاره به کاهش 12 درصدی تصادفات در استان گفت: بیشترین حوادث جاده ای در حوزه راههای بندرعباس ،حاجی آباد و میناب رخ می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، علی مجید زاده، فرمانده پلیس راه هرمزگان در جمع خبرنگار با اشاره به آمار تصادفات منجر به فوت استان گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته 95 فقره تصادف منجر به فوت رخ داده که 120 نفر در این حوادث فوت کردند و در سال 94  با 70 فقره تصادف و 110 نفر متوفی از لحاظ وقوع حوادث جاده ای 26 درصد و از لحاظ تعداد متوفی 9 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه تصادف منجر به جرح در سال گذشته 455 فقره تصادف با 765 نفر مجروح  بود، اظهار کرد:در سه ماهه نخست امسال 460 فقره تصادف رخ داد و  785 نفر در آن مجروح شدند که نسبت به سال گذشته از لحاظ وقوع افزایش 1 درصدی و از لحاظ تعداد مجروحین افزایش 2درصدی داشته است.

مجید زاده افزود:از مجموع حوادث جاده ای اعم از فوتی،جرحی و خسارتی در سال گذشته 825 فقره بوده که امسال 725 فقره با کاهش 12 درصدی روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین حوادث در حوزه بندرعباس ،حاجی آباد و میناب رخ می دهد،تصریح کرد: با مهارتصادفات این سه محور آمار آن بیش از 50 درصد کاهش خواهد یافت.

فرمانده پلیس راه هرمزگان با اشاره به فعالیت 8 پاسگاه پلیس در سطح استان بیان داشت:2 پاسگاه حوزه حاجی آباد به سیرجان(حوزه گهکم) و حوزه بندرعباس به لارستان نسبت به سال گذشته بیشترین تصادف را دارا بوده است.
وی با بیان اینکه 35 درصد تصادفات استان به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه و خستگی و خواب آلودگی است، بیان داشت:21درصد حوادث به علت عدم توجه به جلو است وعامل انسانی  دلیل 50 درصد تصادفات در جاده های استان است.

مجید زاده اظهار داشت: 72 درصد حوادث فوتی در شرق و شمال استان و 28 درصد در غرب استان رخ می دهد.

وی با اشاره به تصادفات منجر به فوت در زمینه قاچاق انسان در استان گفت:در ماههای گذشته در دو محور میناب و حوزه کهورستان به لار 2 تصادف رخ داد که منجر به فوت 20 تبع افغان غیر مجاز در استان شد.
این مقام مسئول  با اشاره به اینکه 26 درصد تصادفات از ساعت 21تا 24 رخ می دهد،گفت:عامل 55 درصد از تصادفات مربوط به سواری است که اکثرا سواری پژو و پراید است و بعد از آن موتور سیکلت 18 درصد مقصر است.

فرمانده پلیس راه هرمزگان با بیان اینکه تصادفات زیر 30 کیلومتری محدوده شهرها است، گفت: 42درصد حوادث بر اثر واژگونی و در سرعت بالا و خواب آلودگی رخ می دهد.

وی یادآور شد:63درصد تصادفات در جاده های اصلیاستان رخ می دهد.

مجید زاده تصریح کرد:در سه ماهه نخست سال218 هزار برگ فبض جریمه بابت  253هزار تخلف با مبلغ 83 میلیارد ریال صادر شده که نسبت به سال گذشته 1 درصد کاهش یافته است.

وی افزود:در این مدت 3 هزار و 343 دستگاه موتور سیکلت به دلیل نداشتن گواهینامه بیمه پلاک و کلاه ایمنی تخلف توقیف شده اند.

فرمانده پلیس راه هرمزگان با بیان اینکه در سال گذشته 23 هزار فقره سرعت غیر مجاز ثبت شد، ادامه داد:در سه ماه نخست امسال  135 هزارفقره  سرعت غیر مجاز ثبت شده که نشان دهنده کاهش 42 درصد سرعت است.
وی یادآور شد:در سال گذشته 51 هزار و 418 فقره تخلف توسط دوربین کنترل سرعت ثبت شد که امسال با 72 هزار ثبت تخلف 41 درصد افزایش یافته است.
مجید زاده با اشاره به 270 فقره خلافی بالای یک میلیون در سه ماهه نخست سال  اظهار کرد: بیشترین خلافی متعلق به یک سواری پژو با مبلغ 3میلیون و 900هزار تومان در محور بندرعباس به میناب بوده است.

وی ادامه داد:16 برگ گواهینامه بخاطر داشتن نمره 30 منفی و 73 جلد دفترچه ناوگان مسافر بری به علت تخلف اخذ شده  163 جلد گواهینامه به خاطر داشتن تصادف منجر به جرح و فوت و مقصر بودن توقف شده است.

فرمانده پلیس راه هرمزگان با بیان اینکه 68نقطه حادثه خیز در استان شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: 5 مورد از نقاط مذکور رفع حادثه و  63 مورد آشکارسازی شده است  که 48 درصد در غرب، 27 درصد شرق  و 25 درصد در شمال استان هرمزگان بوده است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور