منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۱
شناسه خبر: 305785
گروه :خبر
13911202000427_PhotoA

مدیر انجمن کاشی و سرامیک با بیان اینکه سال گذشته میزان تولید کاشی و سرامیک کمتر از 50 درصد ظرفیت کارخانه‌ها بود، گفت: تولید این محصول در سال 94 نسبت به سال قبل از آن 25 تا 30 درصد کاهش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بهنام عزیززاده با اشاره به بخشنامه توصیه‌ای انجمن کاشی و سرامیک به تولیدکنندگان برای کاهش تولید خود در سه ماهه سال جاری، اظهار داشت: این بخشنامه به منظور جلوگیری از انباشت کالا در کارخانه‌ها صادر شد که البته آمار مشخصی از اجرایی شدن آن نداریم زیرا یک بخشنامه توصیه‌ای است، نه دستوری.

وی ادامه داد: معمولاً در سالهای گذشته کارخانه‌های کاشی و سرامیک در ایام عید به دلیل انجام تعمیرات حدود 20 روز تا یک ماه تولید خود را متوقف می‌کردند که امسال نیز این اتفاق در مورد برخی شرکت‌ها افتاد.

عزیززاده با اشاره به کاهش 25 تا 30 درصدی تولید کاشی و سرامیک در سال گذشته نسبت به سال 93، گفت: در این مدت کاهش صادرات نداشتیم اما کاهش نیاز داخل و عدم کشش بازار به دلیل رکود در ساخت‌ و ساز باعث پایین آمدن تقاضای داخلی برای کاشی و سرامیک شده بود.

به گفته وی، حدود 700 میلیون متر مربع ظرفیت نصب شده تولید کاشی و سرامیک در کشور وجود دارد که سال گذشته کمتر از 50 درصد آن یعنی حدود 300 میلیون متر مربع تولید صورت گرفت.

مدیر انجمن کاشی و سرامیک، تلاش برای ایجاد رونق در ساخت‌ و ساز را لازمه بهبود وضعیت تولید مصالح ساختمانی از جمله کاشی و سرامیک دانست و گفت: اگر ساخت‌ و ساز رونق گیرد، این مسئله حدود یک سال بعد یعنی زمانی که ساختمان‌ها به مرحله نصب کاشی می‌رسند، در صنعت کاشی و سرامیک اثرگذار خواهد بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است