منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: 286419
گروه :خبر
IMG_7738

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: تعداد شعبات اخذ رأی در هرمزگان نسبت به مجلس نهم 23 درصد افزایش داشته است و برای پشتیبانی های احتمالی در امر رأی گیری تعدا 3 فروند بالگرد و تعدادی شناور پیش بینی شده است تا در روند رأی گیری کمک حال امر انتخابات باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از ندای ساحل،بهروز اکرمی رئیس ستاد انتخابات هرمزگان در آخرین نشست رئیس ستاد انتخابات هرمزگان قبل از برگزاری ماراتن انتخابات در محل استانداری هرمزگان ، اظهار کرد: پس از 10 ماه فعالیت ستاد انتخابات در هرمزگان در بخش ها و کمیته های مختلف روز موعود فرارسید و فردا 39 نفر از داوطلبین مجلس در سطح استان برای کسب پنج کرسی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان تصریح کرد: در حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان شامل (بندرعباس ، قشم ، حاجی آباد ،ابوموسی وبندرخمیر ) 63 نفر جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند که 21 نفر از آنان تأیید صلاحیت شدند و 17 نفر برای شرکت در انتخابات انصراف و 25 نفر نیز رد صلاحیت شدند.

 

وی افزود: در حوزه انتخابیه شرق (میناب ، رودان ، جاسک ، سیریک و بشاگرد) 12 نفر ثبت نام کرده بودند که 3 نفر رد صلاحیت، 3 نفر انصراف و 8 نفر تأیید شدند.

 

بهروز اکرمی عنوان کرد: در حوزه انتخابیه غرب استان ( بندرلنگه ، بستک و پارسیان) 24 نفر ثبت نام کرده بودند و فقط 10 نفر تأیید صلاحیت شدند و 8 نفر رد و 6 نفر نیز انصراف دادند. و بدین ترتیب تا کنون با توجه به انصراف برخی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی فردا 39 نفر در هرمزگان برای مجلس حضور خواهند داشت.

 

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان در خصوص 1267 شعبه اخذ رأی ایتان نیز عنوان کرد: 483 شعبه شهری و 784 شعبه روستایی جهت این مهم پیش بینی شده و یک میلیون و صد و نوزده هزار و نود و سه نفر به تفکیک پانصدو نود و نه هزار و نهصدو پنجاه و شش نفر در حوزه مرکزی، یکصد و هشتاد هزار و نهصد و سی و شش نفر برای حوزه غرب و سیصد و سی و هشت هزار و دویست و یک نفر در حوزه شرق، واجد شرایط رأی دادن در انتخابات هستند.

 

بهروز اکرمی گفت: هفتاد و چهار هزار و هفتصد و ده نفر از واجدین شرایط رأی اولی هستند و تعداد کل دست اندرکاران انتخابات در استان شامل، اعضا شعب، بازرسین، ناظرین، مأمورین امنیتی و انتظامی و سایر همکاران 23 هزار نفر می باشد که فقط مجریان شعب 74 هزار و 800 نفر ساعت آموزش دیده اند.

 

وی در خصوص کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در هرمزگان،افزود: مردم هرمزگان برای انتخاب یک نفر جهت نمایندگی خود در مجلس خبرگان رهبری از بین دو نفر شرکت کننده حاضر رأی خواهند داد و تبلیغات خبرگان نیز پس از دو هفته امروز همراه با تبلیغات مجلس شورای اسلامی به اتمام رسید.

 

معاون سیاسی و امنیتی هرمزگان اظهار داشت: فردا 8 صبح زمان آغاز رأی گیری همزمان با در سراسر کشور در استان خواهد بود و تا ساعت 18 همان روز ادامه خواهد داشت، اما احتمال تمدید وجود دارد ولی توصیه ما به شهروندان عزیز حضور در ساعت پیش بینی شده و انجام رأی گیری می باشد.

 

اکرمی تصریح کرد: تعداد شعبات اخذ رأی در هرمزگان نسبت به مجلس نهم 23 درصد افزایش داشته که این امر برای تشکیل نشدن صف های طولانی مقابل شعب و صندوق ها و همچنین سهولت رأی دادن توسط مردم بوده است.

 

بهروز اکرمی اظهار داشت: فعالیت ستاد انتخابات هرمزگان از اردیبهشت ماه امسال آغاز و امیدواریم در همین مرحله اول نتیجه نهایی انتخابات مشخص شود و کار به دور دوم کشیده نشود.

 

وی در خصوص احتمال به دور دوم کشیده شدن انتخابات گفت: در خبرگان با توجه به وجود دو نفر کاندید اکثریت نسبی پیروز خواهد بود و کار به دور دوم نمی رسد اما در مجلس شورای اسلامی فرد پیروز حداقل باید 25 درصد کل آرا را کسب کرده باشد.

 

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان تصریح کرد: برای پشتیبانی های احتمالی در امر رأی گیری تعدا 3 فروند بالگرد و تعدادی شناور پیش بینی شده است تا در روند رأی گیری کمک حال امر انتخابات باشد.

 

بهروز اکرمی در خصوص شمارش آرا میز ، گفت: تا زمان اعلام رسمی پایان یافتن انتخابات و اخذ رأی درب صندوق ها باز نشده و پس از آن شمارش آرا آغاز می گردد و امیدواریم تا صبحگاه شنبه نتایج نهایی مشخص گردد.

 

وی عنوان کرد: روستای بدون دسترسی در هرمزگان وجود ندارد و تمهیدات لازم از قبل خودرو های مناسب برای حضور صندوق ها در مناطق صعب العبور صورت گرفته است.

 

اکرمی در خصوص تعرفه های انتخابات ، بیان کرد: دو قسمتی بودن و رنگ قهوه ای از خصوصیات تعرفه مجلس خبرگان و رنگ آبی و سه قسمتی بودن از خصوصیات تعرفه مجلس شورای اسلامی است.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان ، اظهار داشت: در هر شعبه بین 15 تا 20 نفر شامل اعضای شعب، کاربر رایانه، نماینده فرماندار، بازرس، ناظرین شعبه، نیروهای امنیتی و انتظامی حضور دارند و تا دو روز بعد از انتخابات شکایات احتمالی دریافت و حداکثر ظرف مدت 7 روز به آنها پاسخ داده می شود.

 

انتهای پیام /ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است