منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۳
شناسه خبر: 307404
گروه :خبر
13910723000263_PhotoA

با کاهش ارزش دلار و ارزش شاخص بازارهای بورس اروپا به دنبال شکست نشست دوحه که قیمت‌ نفت را کاهش داد، سبب شد قیمت طلا3.95 دلار افزایش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با توجه به کاهش ارزش دلار و ارزش شاخص بازارهای بورس اروپا به دنبال شکست نشست دوحه که قیمت‌ نفت را کاهش داد، قیمت طلا روز دوشنبه افزایش یافت.

با شکست کشورهای عضو اوپک و کشورهای غیر اوپک برای رسیدن به توافق برای فریز قیمت نفت به علت اصرار عربستان برای مشارکت دادن ایران، هر بشکه نفت برنت حدود 7 درصد افت کرد.

هر اونس طلا در بازارهای 3.95 دلار افزایش یافت و 1237.94 دلار فروخته شد. طلا هفته گذشته 0.5 درصد از ارزش خود را از دست داد.

دیوید ویلسون، استراتژیست سیتی در این باره گفت: «قیمت نفت 4 تا 5 درصد کاهش یافت و ارزش بازارهای بورس را کاهش داد و شما فکر خواهید کرد که می‌توانید شاهد خرید طلا باشید.»

قیمت طلا پس از ثبت بیشترین افزایش سه‌ماهه‌ در نزدیک به 30 سال اخیر در 3 ماه منتهی به پایان مارس در اثر کاهش انتظارات برای افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا در سال جاری، ثابت ماند.

از زمانی‌که بانک مرکزی آمریکا در ماه دسامبر نرخ بهره را افزایش داد، سرعت افزایش‌های بعدی نرخ بهره را به علت وجود ریسک رکورد در اقتصاد جهانی کاهش داده است.

بازارها تنها روی یک افزایش نرخ در سال جاری حساب کرده‌اند اما آمارهای اقتصادی خوب اخیر و اظهارات مقامات فدرال رزرو سرمایه‌گذاران را مردد نگاه داشته است.

کارلس ایوانز، رئیس فدرال رزرو شیکاگو گفت بعید است که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره بانکی خود را در نشست بعدی در اواخر این ماه افزایش دهد اما به نظر می‌رسد تا پایان سال حداقل 2 افزایش دیگر را داشته باشد.

ارزش دلار در معاملات امروز در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی 0.1 درصد کاهش یافت که بیشتر به علت افزایش ارزش ین بود.

ذخایر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا  در روز جمعه 5.64 تن افزایش یافت و به 812.46 تن رسید که نخستین افزایش طی هفته گذشته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند