منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
شناسه خبر: 249991
گروه :خبر
13940720000282_PhotoA
 

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد

کاهش شدید دما در کشور/ بارش باران در استانهای شمالی

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز در نوار شمالی و غربی کشور بارش باران و گاهی برف پیش بینی می شود، گفت: امروز دمای کشور کاهش می یابد و در برخی نقاط این کاهش دما به 15 درجه سانتیگراد می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کبری رفیعی در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: براساس تحلیل آخرین داده ها و الگوهای پیش یابی هواشناسی، استقرار هوای سرد عرض های شمالی، طی امروز باعث تداوم کاهش دما، بارش های نسبتا شدید، وزش باد و مواج شدن دریا در استان های حاشیه دریای خزر و دامنه های شمالی البرز خواهد شد که این بارش ها به صورت برف و باران خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز نیز در مناطق شمال شرق و شمال غرب کشور شاهد بارش های خفیف و پراکنده خواهیم بود. از اواخر امروز و طی روز یکشنبه با نزدیک شدن سامانه بارشی فعال دیگری از نوار غربی کشور، بارش در نیمه غربی کشور آغاز خواهد شد و پیش بینی می شود که این بارش ها در مناطق شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز به صورت باران و برف باشد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود که فعالیت این سامانه جوی در مناطق جنوب غرب و جنوب کشور به جز مناطق کوهستانی به صورت رگبار باران، گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید باشد. این سامانه بارشی در روزهای بعد به تدریج نواحی مرکزی و شمال شرق کشور نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

رفیعی در ادامه تصریح کرد: روند کاهش دما از امروز تا اواسط هفته ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود که در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز بین 5 تا 10 درجه و در شمال شرق کشور نیز بین 10 تا 15 درجه کاهش دما رخ می دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در سه روز آینده دریای خزر و خلیج فارس مواج و طوفانی است، گفت: امروز دمای شهر اردبیل به منفی 12 درجه سانتیگراد می رسد که سردترین مرکز استان کشور است و بندرعباس نیز با دمای 26 درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی