منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۱
شناسه خبر: 266580
گروه :خبر
13940925000194_PhotoA

روز آینده و اوایل وقت روز دوشنبه ۲۱ دی‌ماه، در نیمه شرقی کشور کاهش دما پیش‌بینی می‌شود که در شمال شرق‌، این کاهش محسوس‌تر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، براساس نقشه‌های هم‌دیدی و آینده‌نگری و بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، بارش باران و برف همراه با وزش باد در نیمه غربی کشور تا اوایل امشب ادامه دارد و به تدریج گستره بارش‌ها نواحی مرکزی، شمال شرق و شرق کشور را نیز فرا می‌گیرد.

از بعدازظهر امروز با نفوذ باران‌های شمالی بر مقدار بارش‌ها در سواحل دریای خزر افزوده می‌شود و شدت بارش‌ها در غرب کردستان، غرب کرمانشاه، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شمال زنجان، ارتفاعات البرز، تهران، قزوین و غرب سمنان خواهد بود.

از امشب با عبور سامانه بارشی به تدریج در نیمه غربی کشور بارش‌ها قطع می‌شود و کاهش دما در این مناطق رخ خواهد داد.

روز یکشنبه سامانه بارشی در سواحل دریای خزر به ویژه در سواحل مرکزی و شرقی، دامنه‌های البرز شرقی، شمال شرق و شرق کشور فعال بود و سبب بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق خواهد شد؛ روز یکشنبه بارش ها در استان‌ها گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت بیشتری خواهد داشت؛ این سامانه اوایل وقت روز دوشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج شده و جو پایدار در اغلب مناطق کشور حاکم خواهد شد.

امروز در برخی مناطق شمال شرق، شرق، جنوب غرب کشور و روز یکشنبه نیز در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

روز آینده و اوایل وقت روز دوشنبه 21 دی‌ماه، در نیمه شرقی کشور کاهش دما پیش‌بینی می‌شود که در شمال شرق محسوس‌تر است.

روز یکشنبه دریای خزر و طی 2 روز آینده خلیج فارس‌ مواج خواهد بود.

آسمان استان تهران روز آینده نیمه‌ابری همراه با وزش باد در شهرهای شرقی بارش باران و برف گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما در این استان فردا به ترتیب 8 درجه و 1 درجه است، همچنین روز دوشنبه آسمان تهران نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود.

استان‌های چهارمحال و بختیاری با دمای 7 درجه زیر صفر، کهگیلویه و بویراحمد با دمای 6 درجه زیر صفر و آذربایجان غربی با دمای 5 درجه زیر صفر روز آینده سردترین استان‌های کشور و استان‌های کرمان با دمای 21 درجه بالای صفر و هرمزگان با دمای 23 درجه بالای صفر، ‌گرم‌ترین استان‌های کشور خواهند بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است