منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
شناسه خبر: 345551
گروه :خبر
dav
 

کارشناس تغذیه و سلامت خانواده رودان:

کاهش بیماریهای قلبی در بزرگسالی ارمغان تغذیه با شیرمادر

کارشناس تغذیه و مسئول برنامه کودکان ستاد سلامت خانواده رودان تصریح کرد: تغذیه با شیر مادرباعث کاهش آسم ،اگزما، آلرژی و احتمال ابتلاء به بیماری های قلبی و عروقی در بزرگسالی را کاهش می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ کلاس آموزشی ترویج تغذیه با شیر مادرو تغذیه مناسب در دوران شیر دهی با حضور بیش از۴۰ نفر از رابطین بهداشتی مراکزشهری و روستایی شهرستان رودان برگزار شد و محورهای آموزشی شامل شروع تغذیه با شیر مادردر یک ساعت اول پس از تولد، لزوم تغذیه انحصاری با شیر مادر در ۶ماه اول پس از تولد و تداوم تغذیه با شیر مادر تا دو سالگی آموزش داده شد.

نرگس فرقانی، کارشناس تغذیه و مسئول برنامه کودکان ستاد سلامت خانواده شهرستان رودان، ضمن تاکید بر مزایای شیردهی برای مادر و همچنین مزایای شیر مادر برای شیرخوار ، اظهار کرد: به دلیل ترشح هورمون مخصوصی در مادران شیرده، آنان از امنیت خاطر و شادابی بیشتری برخوردار بوده و کمتر افسرده می شوند، لذا تغذیه با شیر مادر منجر به ایجاد رابطه عاطفی مستحکم و دوطرفه بین مادرو فرزند می گردد .

وی افزود:شیر مادر نیازهای غذایی شیرخواران را در ۶ماه اول تامین می کند و شیرخوار حتی به آب هم نیاز ندارد.

کارشناس تغذیه و مسئول برنامه کودکان ستاد سلامت خانواده رودان تصریح کرد: تغذیه با شیر مادر از بروز آسم ،اگزما، آلرژی و بسیاری از بیماریهای دیگر می کاهد و احتمال ابتلاء به بیماری های قلبی و عروقی در بزرگسالی را کاهش می دهد.

راضیه شریفی یکی دیگر از کارشناسان تغذیه ستاد سلامت خانواده شهرستان در ادامه این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت تغذیه نوزادان با شیر مادر، گفت: تغذیه مناسب مادر شیرده و استفاده از تمامی گروه های غذایی و رعایت تعادل و تنوع در غذاهای مصرفی در دوران شیردهی الزامی است .

وی ارتباط کافی بین مسئولین و مراقبین نوزادان، بلافاصله بعد از تولد را دو عامل مؤثر در موفقیت شیردهی عنوان کرد و افزود: تمام کارکنان بهداشتی ارائه‌دهنده خدمت به مادر و نوزاد در خدمت و راهنمایی مادران مسئولیت برابر دارند و لازم است همه آن‌ها اطلاعات صحیح و هم سو را در اختیار مادران بگذارند.

کارشناس مسئول برنامه کودکان ستاد سلامت خانواده شهرستان با تاکید بر تأثیر عملکردهای هنگام زایمان و تماس پوست باپوست مادر و نوزاد در ساعت اول تولد گفت: تماس پوست باپوست مادر و نوزاد در اولین فرصت ممکن ضمن کمک به مادر در شروع و تداوم موفقیت‌آمیز شیردهی، مزایای دیگری همچون تثبیت دمای بدن نوزاد و ایمونیزاسیون نوزاد نیز خواهد داشت.

 

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان