منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۸
شناسه خبر: 264098
گروه :خبر
17153ed978e35659de5d6a5c89a4e836

امام جماعت مسجد امام زین العابدین ( ع ) نایبندجنوبی بندرعباس افزود : کمبود های حوزه فرهنگی به نهادی های دولتی برمیگرد اما زمانی که نوبت به خدمت متولیان فرهنگی می شود خود را متولی نمی داند و به نهاد دیگری ما را پاس می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ عبدالرسول باستین، امام جماعت مسجد امام زین العابدین ( ع ) نایبندجنوبی  بندرعباس در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده  اظهار کرد : کانون فرهنگی هنری و پایگاه مقاومت بسیج مسجد امام زین العابدین(ع)نایبندجنوبی را در از ابتدا شروع کار در مسجد داشتیم اما به صورت رسمی به ثبت نرسیده بود فعالیت داشتیم و در حال حاضر قریب به 3 سال است که ثبت رسمی دبیر خانه کانون های مساجد شده و بیشتر فعالیت رسمی داریم که در حال حاضر  250 نفر عضو کانون داریم.

وی  هدف از راه اندازی کانون فرهنگی هنری ترویج فرهنگ دینی و اسلامی واز همه مهمتر تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی می باشد تا به کشور در جهت اهداف تراز انقلاب اسلامی خدمت کنندعنوان کرد.
باستین با بیان اینکه نهاد های فرهنگی فقط اسما متولی فرهنگی هستند ، افزود : کمبود های ما در این حوزه به نهادی های دولتی برمیگرد و وقتی که نوبت به خدمت متولیان فرهنگی می شود خود را متولی نمی داند و به نهاد دیگری ما را پاس می دهند.
امام جماعت مسجد امام زین العابدین ( ع ) نایبندجنوبی  بندرعباس یکی از مشکلات اساسی در این حوزه چند گانگی متولیان فرهنگی دانست و خاطر نشان کرد: متولیان فرهنگی هر کس ساز خود را می زد و هماهنگی  فرهنگی در اجرا کارهای فرهنگی وجود ندارد و تا زمانی که چند گانگی متولیان فرهنگی باشد چه مشکلات مادی و معنوی وجود خواهد داشت.
وی بیان کرد : باید متولی امور فرهنگی یک نهاد خاص باشد نه اینکه هر نهادی ساز خود را بزند و این مسائل باعث میشود که مشکلات به کانونها ی فرهنگی سرایت کند و مردم نمیداند با کدام ساز برقصند.
باستین به برنامه های پیش رو این کانون فرهنگی اشاره کرد و افزود : کانون فرهنگی هنری مسجد امام زین العابدین(ع)نایبند جنوبی کلاس های ورزشی ، قرآن موضوعی، زبان ،کاردستی، تئاتر ، سرود در سنین  4 تا 14سال ویژه کودکان و همچنین اجرای برنامه تقویم مذهبی و مناسبتی (جشن، اعیاد، شهادت و …)  برگزار می کند.
امام جماعت مسجد امام زین العابدین ( ع ) نایبندجنوبی  بندرعباس ادامه داد : کلاس ها در روز پنجشنبه  ساعت 8:30 صبح تا 11:30ظهر می باشد  و هزینه کلاس ها رایگان و  مجری کلاسها گروه جهادی فاطمیون است و جهت ثبت نام روزهای پنجشنبه صبح به مسجد امام زین العابدین ( ع ) نایبندجنوبی  بندرعباس مراجعه کنند.
وی ادغان کرد : راه اندازی کتابخانه الکترونیکی ،راه اندازی استودیو  ضبط صدا در مسجد ،برنامه راه اندازی پارک معارفی (بازی) ،درمانگاه مسجد مهد کودک مسجد،پایگاه خبری مسجد تولدهای ماندگار کانون و طرح ایده های برتر و البته ایده هایی که قابلیت اجرا را داشته باشند از جمله طرح هایی در دست اقدام این کانون فرهنگی است که به دنبال منابع مالی آنها هستیم.
وی ادامه داد:نمایش خاطره ها (ویژه کودکان و نوجوانان) ،نمایشهای نمادین مذهبی با یک گروه تقریبا 25 نفر اعم از خواهران و برادران و جمع آوری  اطلاعات محله (جنسیت، سن، تحصیلات، شغل) که  شامل رصد فرهنگی و آسیب های اجتماعی و معضلات محله می باشد از دیگر طرح های این کانون فرهنگی است.
باستین در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه سخنان  رهبرمعظم انقلاب بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم در کشور توسط مسئولان اجرایی تاکید فرمودند این کانون چقدر توانسته دستور مقام معظم رهبری را اجرایی کند افزود : هنوز اهداف کلی محقق نشده است ولی در حال برگزاری برنامه حفظ  هستیم و بیشتر بر روی کودکان و نوجوانان کار میکنم و البته در بین بزرگسالان خواهر و برادر هم دنبال می کنیم.
انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی