منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۱
شناسه خبر: 287090
گروه :خبر
IMG_3207

امام جمعه رودان افزود: رهبر انقلاب می فرمایند، اصل انتخابات یک تکلیف الهی است و انتخاب اصلح هم یک تکلیف الهی است، و مجلس به کسی که به درد مردم آشنا است نیاز دارد، به عزت و استقلال مملکت توجه داشته باشد ودر مقابل دشمنان بایستد، و آن کسی که نگاهش به غرب است و هیچ اعتنایی به داخل کشور و اقتصاد مقاومتی ندارد به درد مجلس نمی خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان، گفت: حساب و برنامه ریزی خودمان را در عدالت و تقوا تنظیم کنیم و تقوا پیشه کنیم و خداوند متعال هم در قرآن امر به عدل و عدالت کرده است.

 

وی با اشاره به انتخابات و حق مردم در تعیین سرنوشت مملکت، اظهار کرد: در نظام سیاسی اسلام، مشارکت سیاسی به عنوان حق و تکلیف مردم تعیین شده، و انتخاب کردن و رأی دادن، حق و تکلیف شرعی است و چه بسا بالاتر از تکالیف شرعی دیگر.

 

تاج زاد افزود: به کسانی که متدین، انقلابی، مومن، ولایتمدار هستند رأی بدهیم و سرنوش کشور را به دست کسی بدهیم که متخصص، متدین و دیندار باشد بدهیم.

 

وی در خصوص اینکه بدون حضور مردم در نظام سیاسی اسلام معنا ندارد، ادامه داد: حفظ و تقویت نظام با حضور مردم پایدار می ماند و مرحوم امام خمینی(ره) در این باره می فرمایند: حفظ نظام اسلامی از اهم واجبات است.

 

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه تکلیف یک اصول و قواعدی دارد، گفت: تکلیف یعنی اینکه اصول و قواعد را رعایت کنیم، شایسته سالاری و کاندیدای اصلح را انتخاب کنیم، و این غلط است که هر کس که به ما پول داد و یا اینکه قوم و خویش ما بود به او رأی بدهیم.

 

وی همچنین افزود: رهبر انقلاب می فرمایند، اصل انتخابات یک تکلیف الهی است و انتخاب اصلح هم یک تکلیف الهی است، و مجلس به کسی که به درد مردم آشنا است نیاز دارد، به عزت و استقلال مملکت توجه داشته باشد ودر مقابل دشمنان بایستد، و آن کسی که نگاهش به غرب است و هیچ اعتنایی به داخل کشور و اقتصاد مقاومتی ندارد به درد مجلس نمی خورد.

 

حجت الاسلام تاج زاد ادامه داد: کاندیدی که با عکس گرفتن کنار بازیگر و فوتبالیست، خودشو به مردم معرفی می کند، در واقع به فهم و شعور مردم اهانت کرده است، مردم با درنظر گرفتن معیارهای انقلابی، اصلح را انتخاب می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه بعضی از افراد، وکلای مجلس را با وکلای محلی اشتباه می گیرند، اضافه کرد: این دسته از افراد، انتظار دارند کسی که به مجلس راه یافت، دائم به فکر رفاه حوزه انتخابی خود باشد، در حالیکه وظیفه اصلی نماینده مجلس، قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است، و مجلس هم وظیفه ای تمام وقت در جهت مسائل اصلی، کلی و خط و مشق عموم مردم را دارد.

 

امام جمعه رودان با اشاره به شرایط بعد ار انتخابات و اینکه گروهی سعی می کنند نفاق و دودستگی را در جامعه ایجاد کنند، گفت: افرادی هستند که سلامت انتخابات را زیر سوال می برند، تردید در بین مردم بوجود آورند، هویت مجلس را زیر سوال ببرند، متأسفانه این کار قبل از انتخابات برنامه ریزی شده و باید مواظب باشیم که نقشه و توطئه دشمن است.

 

وی در پایان خطاب به ناظرین انتخاباتی، تأکید کرد: مبادا اصل انتخابات زیر سوال برود و نباید کدورت و جدایی بین مردم ایجاد شود که از اهداف اصلی دشمن است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است