منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۸
شناسه خبر: 223460
گروه :خبر

کشورهای خارجی فرمایشات رهبر معظم انقلاب را بهتر از ما درک کرده اند و کانتینر، کانتینر “اقتصاد مقاومتی” به کشور ما و به طبع استان کرمان ارسال می کنند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر در سخنان خود بارها بر مساله «اقتصاد»و «جنگ اقتصادی»که دشمنان در راستای مقابله با پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته‌اند، تاکید کرده و راهکارهای مقابله با آن را نیز بارها گوشزد کرده‌اند و حتی در نامگذاری‌های‌شان برای سال‌ها نیز این موضوع را مدنظر قرار داده‌اند، به نحوی که مشاهده می‌کنیم در سال‌های اخیر سالی را به عنوان سال حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف، سال بعد از آن همت مضاعف، کار مضاعف. و پس از آن را سال جهاد اقتصادی و سال بعد را به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانی نامگذاری کردند.

در این گذر رهبر معظم انقلاب بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح نمودند و ایشان معتقدند که یکی از راه‌های عبور از مقطع حساس و سرنوشت‌ساز کنونی اقتصاد؛ جدی‌گرفتن اقتصاد مقاومتی است.

اما این ۲ کلمه “اقتصاد مقاومتی” فقط سوژه ای شد برای برگزاری سمینارها و همایش هایی بدون خروجی و کار عملی.

نتیجه این سمینارها و همایش ها را وقتی که به آمارهای اعلام شده از سوی گمرک و اتاق بازرگانی در سالهای اخیر در مبحث واردات نگاه می کنیم کاملا متوجه می شویم.

این آمارها نشان می دهد مسئولین اجرایی کشور مفهوم اقتصاد مقاومتی را به طور کامل و مشهود درک کرده اند.

یکی از سیاستهای اقتصاد مقاومتی، تکیه بر توانایی داخلی و افزایش تولیدات بومی جهت کاهش وابستگی به دیگر کشورها است.

http://s6.picofile.com/file/8213620518/%D8%B5.jpg

همانگونه که در آمار اعلام شده از سوی گمرک مشاهده می شود صادرات ایران در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ تنها ۷ درصد افزایش داشته و این درحالی است که واردات ما در همین بازه زمانی ۲۷ درصد رشد کرده است.

استان کرمان هم در امر واردات از استانهای دیگر عقب نمانده است و در سالهای اخیر رشد واردات داشته است

بررسی ها در سایت اتاق بازرگانی نشان می دهد گمرک کرمان در سال ۹۱ از ۱۱ کشور به مبلغ ۳۲۱میلیارد ریال (۱۴ میلیون دلار) واردات داشته است اما در سال ۹۲ میزان واردات از ۱۱ کشور به ۴۷۱ میلیارد ریال(۱۸ میلیون دلار) رسیده است.

واردات به گمرک کرمان در سالی که توجه به اقتصاد مقاومتی به طور ویژه در دستور کار همه قرار گرفت (سال ۹۳) رشد صعودی خود را حفظ کرد و وارداتی به ارزش ۶۴۸ میلیارد ریال (۲۴ میلیون دلار) را از ۱۴ کشور ثبت کرد

این ارقام نشان می دهد مسئولین کشور ما روی به اقتصاد عاریتی آورده اند در حالی که کشورهای خارجی فرمایشات رهبر معظم انقلاب را بهتر از ما درک کرده اند و کانتینر، کانتینر “اقتصاد مقاومتی” به کشور ما و به طبع استان کرمان ارسال می کنند.

افزایش ورود این کانتینر ها به ایران و بازار تعداد زیادی از کارگاههای تولیدی را به تعطیلی کشاند و شغل افراد بسیار زیادی را گرفت و اگر همین گونه ادامه داشته باشد شغل های بیشتری را خواهد گرفت.

منابع:

۱) سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران

۲) سایت اتاق بازرگانی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است