منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
شناسه خبر: 359048
گروه :خبر
73022_636020122826497343_m

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد جاسک با بیان اینکه کار فرهنگی با حرف و شعار جلو نمیرود ؛ افزود: در کار فرهنگی باید به صورت میدانی و عملیاتی ورود کرد گرچه اعتقاد دارم باید از قبل یک برنامه درست و صحیح در دست باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عبدالرحمن لشکری زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاسک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛ با اشاره به شکل گیری گروه تئاتر لیبوک جاسک ؛ اظهار کرد: لیبوک یک کلمه بلوچی به معنی بازیکن یا بازیگر است که این کلمه بیشتر در غرب جاسک استفاده می شود که یک همت و اراده قوی از سوی جوانان جاسک سبب تشکیل گروه تئاتر لیبوک جاسک شد.
وی با بیان اینکه کار فرهنگی با حرف و شعار جلو نمیرود ؛ افزود: در کار فرهنگی باید به صورت میدانی و عملیاتی ورود کرد گرچه اعتقاد دارم باید از قبل یک برنامه درست و صحیح در دست باشد.
لشکری زاده در ادامه بیان کرد: امروزه بسیاری در جامعه وجود دارند که شعار فرهنگی سر می دهند ولی دریغ از اینکه کوچکترین دغدغه ای در این مسیر داشته باشند و این روش بسیار خطرناک است زیرا این مسیر باید صحیح و شفاف بیان گردد.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاسک تصریح کرد: در کشور ما بیشترین دغدغه فرهنگی را مقام معظم رهبری دارند و همه ما باید به عنوان یک سرباز این بزرگمرد را یاری کنیم.
وی با بیان اینکه جایگاه هنری جاسک که امروز در کشور به اثبات رسیده است با بی خیالی و بدون برنامه نبوده است؛ خاطر نشان کرد: امروز تئاتر جاسک در استان حرفی برای گفتن دارند و هنرهای تجسمی جاسک درصدد ثبت رکوردی جهانی است و در حوزه شعر و ادبیات بلوچ اتفاقات خوبی افتاده است و شعر و داستان برگزیده های کشوری دارد.

لشکری زاده ادامه داد: فیلم و عکس با برگزاری چندین کارگاه در آینده ی نزدیک شاهد پیشرفت چشمگیر هنرمندان در این رشته خواهیم بود و موسیقی جاسک با انگیزه فراوان در حال شکوفایی است و در همه ی این پیشرفت ها یک اراده قوی وجود داشته است و امروز دیگر نیازی به بزرگنمایی و اغراق کردن نیست .
این مسئول ابراز کرد: جا دارد از خیرین جاسک که پشتیبان فرزندان خود بوده و هستند تشکر کرد که در طی این دو سال گذشته به صورت پیاپی تئاتر جاسک به جشنواره فجر راه یافته است که بیشترین هزینه این گروه به عهده خیرین جاسکی بوده است که مبالغی نزدیک به سه میلیون تومان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: تعامل خوب با معتمدین ، خیرین و مسئولین از برنامه های ما بوده که البته بحمدالله به خوبی صورت گرفته است و چند سال پیش با توجه به محدودیت ها بسیاری از خانواده ها حاضر نبودند که فرزندان دخترشان به کار هنری روی آوردند ولی امروز  اعتماد وجود دارد و ما شاهد فعالیت هنری دختران جاسکی هستیم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاسک گفت: امروز هنرمندان جاسک به این باور رسیده اند که میتوانند در میادین بین المللی خودنمایی کنند و یکی از برنامه های ما نیز در آینده و حال همین است و خواهد بود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است