منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۲
شناسه خبر: 344385
گروه :خبر
1789342

خبرنگار فعال مهر به رسالت عرصه رسانه اشاره کرد و گفت: بی شک رسالت خطیر اطلاع‎رسانی و کار در حوزه خبر یکی از مهمترین فعالیت های اجتماعی است و خبرنگاری حرفه ای است که در یک هفته نمی توان همه ابعاد آن را که بیشتر بیانگر سختی در این مسیر است به آحاد مردم جامعه بازگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی ذاکری، خبرنگار فعال مهر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه از سال ۸۳ با خبرگزاری شبستان پابه عرصه رسانه گذاشتم ؛ اظهار کرد: با هدف صرف علاقه ای که از کودکی به نوشتن داشتم و همچنین به دلیل انگیزه رفع مشکلی از مشکلات زادگاهم میناب وارد این عرصه شدم.

وی به مشوق خود در عرصه رسانه اشاره کرد و افزود: مشوق اصلی من در حرفه خبرنگاری مرحوم حجت الاسلام مقیسه مسئول وقت خبرگزاری شبستان در هرمزگان و استاد عزیزم مصیب رجایی از خبرنگاران خوب استان بودند ولی جرقه کار خبرنگاری در زمان سوم ابتدایی زده شد و به واسطه کتابی که مرحوم پدرم برای خرید و هنوز آن را دارم.
خبرنگار فعال میناب بیان کرد: خبرنگاری شغل اصلی من نیست و من در کنار شغلم حرفه خبرنگاری را دنبال می کنم.
وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا تاکنون در حرفه خبرنگاری از سوی افراد و نهاد خاصی مورد تهدید یا شکایت واقع شده‌اید گفت: یکبار توسط یکی از دستگاه ها علیه من به دادگاه شکایت شد که با تدبیر بازپرس وقت قضیه خاتمه پیدا کرد.
ذاکری با اشاره به بخشی از خاطرات خود در عرصه رسانه و خبرنگاری؛ تصریح کرد: بدترین خبرم نوشتن خبر «مرگ پنج معلم مینابی» بود که من اولین نفری بودم که بلافاصله بعد از دقایقی از حادثه آن را نشر دادم.
این خبرنگار فعال هرمزگانی ادغان کرد: چندسالی است که همزمان با فرا رسیدن هفته گرامیداشت مقام خبرنگار و به پاسداشت قلم فرسایی این قشر پرتلاش برنامه های مختلفی از سوی برخی دستگاه ها ترسیم و عملی می شود.
وی با بیان اینکه همه مشاغل در جامعه دارای یک منشور ویژه هستند که فعالان آن می بایست آن را سرلوحه کار قرار دهند؛ افزود: کارخبری نیز پایه و اساس آن بر شفافیت، آگاهانه و با رعایت اصول حرفه ای و در چارچوب قانون باشد.
خبرنگار باسابقه مینابی به رسالت عرصه رسانه اشاره کرد و گفت: بی شک رسالت خطیر اطلاع‎رسانی و کار در حوزه خبر یکی از مهمترین فعالیت های اجتماعی است و خبرنگاری حرفه ای است که در یک هفته نمی توان همه ابعاد آن را که بیشتر بیانگر سختی در این مسیر است به آحاد مردم جامعه بازگو کرد.
وی به سختی های این عرصه خبری پرداخت و خاطر نشان کرد: در زمینه اهمیت حرفه خبرنگاری همین قدر بس که همانطور که یک خبرنگار در امید بخشی به افراد جامعه بسیار نقش دارد، کمترین خطا در خبر نیز غیرقابل جبران است و می تواند موج منفی و فضایی کاذب در جامعه ایجاد کند و حتی برخی اوقات فضای جامعه را نیز متشنج کند از این رو کار و تلاش در حوزه رسانه یکی از سخت ترین مشاغل به شمار می رود.
ذاکری اضافه کرد: پر واضح است که خبر یکی از ابزار مهم در بخش های مختلف هر جامعه و خبرنگاری یکی از حساس ترین حرفه ها است که رعایت اخلاق در کنار دیگر مشخصه ها باید سرلوحه کار باشد.
خبرنگار مهر با اشاره به اینکه یکی از مسائلی  که باید کنار افزایش روز افزون قشر رسانه ای، تنوع نشریات و خط و مشی و مرام، در استان مورد توجه همه دلسوزان این عرصه باشد حفظ اتحاد و یکپارچگی است افزود: هدف همه یکی و آن هم رشد و تعالی منطقه و کشور است و از آنجایی که اعتقاد دارم خبرنگار باید آیینه تمام نمای افکار عمومی باشد، تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گیریم.
خبرنگار باسابقه مینابی با بیان اینکه میناب شهرستان مهمی است ولی به آن اندازه که مهم است به آن توجه نمی شود ؛ خاطر نشان کرد:سوء مدیریت در استفاده از منابع آبی و انتقال بین حوضه ای آب از میناب به خارج از این شهرستان از چالش های اساسی میناب محسوب می شود که بنده و همکارانم طی این سال ها تلاش کردیم با نقد منصفانه، از تداوم خسارت های جبران ناپذیر آن بر پیکره میناب جلوگیری شود.
انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان