منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۸
شناسه خبر: 312970
گروه :خبر
IMG_20160430_175603

بخش زیادی از کارگران المهدی اخراج شده و الباقی نیز از حقوق شرایط سخت و زیان آور محیط کار خارج گردیده اند اما مسئولان استان هرمزگان خم به ابرو نیاورده و تا کنون در مقابل این موضوع سکوت اختیار کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بخش زیادی از کارگران المهدی اخراج شده و الباقی نیز از حقوق شرایط سخت و زیان آور محیط کار خارج گردیده اند اما مسئولان استان هرمزگان خم به ابرو نیاورده و تا کنون در مقابل این موضوع سکوت اختیار کرده اند.

 

امروز یازدهم اردیبهشت ماه و روز کارگر است، قشری از جامعه که پیامبر عظیم شان اسلام بر دستان آنها بوسه زده است. در شهرستان بندرعباس کارگران مجتمع المهدی هرمزآل که 20 سال برای این کارخانه زحمت کشیده اند و با رانت به بخش خصوصی واگذار شده است، اخراج می شوند و به زور به آنها گفته می شود:«کار کردن در کنار مذاب دیگ آلومینیوم حدود 1000 درجه ای و میدان مغناطیسی به هیچ عنوان سخت و زیان آور نیست و هیچ حقوقی از این سختی کار شامل شما نمیشود و می بایست به مانند شخصی که کار اداری انجام می دهد 30 سال در این شرایط سخت کار کنید تا ما به سودمان برسیم».
این تمام داستان نیست، تراژدی کارگران المهدی هرمزآل آنجا دردناک تر می شود که مسوولین استانی و در راس آنها مسئولان ارشد هرمزگان در مقابل 3 روز تجمع اعتراضی این کارگران مظلوم سکوت مطلق اختیار می کنند و این شک را بیشتر در دل کارگران المهدی هرمزآل و مردم دریا دل استان هرمزگان  تقویت می کنند که چه عوالی باعث این سکوت شده است؟
آیا مسوولین استان و استاندار هرمزگان از ترس به خطر افتادن جایگاه خود حاضر به سکوت در مقابل این ظلم آشکار هستند؟
اینها و سوالات متعدد دیگر از جمله علامت های سوالیست که این روزها در دل کارگران و مردم نجیب هرمزگان به وجود آمده است.
امید است در آینده پیشرو مسئولان استان و در راس آنها استاندار هرمزگان به این سوالات پاسخی شفاف داده و مواضع خود را مشخص نمایند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است