منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۰۸
شناسه خبر: 368074
گروه :خبر
img_20160817_133107

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری بندرلنگه گفت: در این کارگاه سه روز نماینده سازمان جهانی یونسکو، مسئولین سازمان میراث فرهنگی کشور و اساتیدی از کشورهای آمریکا، انگلیس و آلمان و همچنین 20 نفر از باستان شناسان کشور حضور خواهند داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مروارید نیوز: مراد زرهی، معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری بندرلنگه در جلسه شورای اداری شهرستان بندرلنگه با اعلام این خبراظهار کرد: میراث فرهنگی هر کشور اصالت و هویت و آینه اندیشه و معنویات هر کشوری است که یکم آذرماه به مدت سه روز کارگاه آموزشی کنوانسیون حفاظت میراث فرهنگی زیر آب در بندر کنگ برگزار شود.

 

وی افزود: در این کارگاه مسائل و راهکارهای مربوط به حفاظت و صیانت از آثار تاریخی به مانند حفظت از میراث تاریخی خشکی بررسی و نقد خواهد شد و در این کارگاه سه روز نماینده سازمان جهانی یونسکو، مسئولین سازمان میراث فرهنگی کشور و اساتیدی از کشورهای آمریکا، انگلیس و آلمان و همچنین 20 نفر از باستان شناسان کشور حضور خواهند داشت.

 

زرهی در ادامه تصریح کرد: محل‌ها، سازه‌ها، بناها، مصنوعات بشری و بقایای انسانی، به همراه شرایط باستان‌شناسی و طبیعی آن‌ها، کشتی‌ها، هواپیماها، دیگر وسایل نقلیه یا بخشی از آن‌ها، محموله یا محتوای آن به همراه شرایط طبیعی و باستان‌شناسی آن‌ها و اشیائی با ماهیت ما قبل تاریخ از آثار میراث فرهنگی زیر آب است.

 

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری بندرلنگه در پایان اضافه کرد: همچنین در این کارگاه از کتاب تاریخ کنگ نیز رونمایی خواهد شد.

 

انتهای پیام/ت

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت