منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۷:۳۸
شناسه خبر: 319949
گروه :خبر
'kjjk

مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی شهرستان بستک از برگزاری کارگاه آموزشی با هدف استحکام بنیان خانواده در سطح روستاهای شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، فاطمه ابراهیمی مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی شهرستان بستک،گفت: هرچه قدر آموزش ها و مهارت های زندگی بین خانواده ها بیش تر باشد به همان میزان، اطلاعات زوجین بالا رفته و با آگاهی و بصیرت بیش تری با مسائل زندگی برخورد خواهند کرد.

 

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش درصد طلاق و بالارفتن سن ازدواج در شهرستان بایستی با همکاری و مشارکت جدی دستگاه های مرتبط، همه خانواده ها و اعضای جامعه با احساس مسئولیت بیشتر، اقدامات پیشگیرانه را در راستای جلوگیری از این روند رو به رشد به عمل آورند و از تمامی فرصت ها و ظرفیت ها برای رفع موانع ازدواج جوانان استفاده کنند و با فراهم کردن شرایط ازدواج آسان و پایدار، شاهد تسهیل و افزایش ازدواج در بین جوانان باشیم.

 

ابراهیمی افزود: دلیل عمده طلاق در جامعه ناآگاهی خانواده‌ها در نحوه برخورد با مسائل زندگی و مشاوره ناکافی به منظور مستحکم کردن پایه های اولین جامعه انسانی یعنی خانواده است.

 

وی بیان داشت: امور بانوان بخشداری با همکاری اداره بهزیستی در نظر دارد کارگاه های آموزشی جهت   آموزشهای لازم در مباحث مربوط به خانواده، عوامل پایداری و ثبات ازدواج و عوامل طلاق برگزار نماید که نخستین کارگاه آموزشی با شرکت جمعی از بانوان در روستای ایلود برگزارگردید.

 

مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی شهرستان بستک افزود: این کارگاه که به منظور بالا بردن سطح آگاهی بانوان در رفع مشکلات برگزار شد مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت و خواستار برگزاری بیشتر این کارگاهها در سطح روستاها شدند.

 

ابراهیمی یاد آور شد: با مهرورزی، تفاهم و همکاری میان اعضای خانواده، وجود روحیه ی صبر و پایداری و متانت در فراز و فرودهای زندگی، حاکمیت صداقت در فضای خانواده، مدیریت و برنامه ریزی صحیح در خانواده، رعایت اخلاق نیکو و رعایت ادب و احترام متقابل در خانواده، وجود اعتماد و پرهیز از سوء ظن، پرهیز از آفت حسد، وفاداری اعضای خانواده نسبت به یکدیگر می تواند قطار زندگی را بر ریل های موفقیت به حرکت در آورد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی