منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۷
شناسه خبر: 228148
گروه :خبر
13940719000803_PhotoA

«آنتونی کوردزمن» تحلیلگر ارشد آمریکایی در گزارشی پیرامون موشک عماد نوشته که این اولین موشک بالستیک با قابلیت هدایت و کنترل ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عضو ارشد اندیشکده آمریکایی در گزارشی  موشک دوربرد «عماد» را اولین موشک‌ بالستیک ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف خوانده بود.

موشک دوربرد «عماد»، نسل جدید موشک‌های بالستیک ساخت وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه با موفقیت آزمایش شد. «عماد» نخستین موشک دوربرد ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است.

آزمایش موشک عماد در حالی با موفقیت انجام شده که سال گذشته میلادی عضو ارشد اندیشکده مرکز مطالعات بین‌المللی و استراتژیک آمریکا در بخشی از گزارش 242 صفحه‌ای با عنوان «گزینه های استراتژیک و نیروهای راکتی و موشکی ایران» به موشک دوربرد «عماد» اشاره کرده بود.

«آنتونی کوردزمن» با بیان آنکه «این اعتقاد وجود دارد که ایران 45 سکوی پرتاب متحرک و 10 تا 12 سکوی ثابت پرتاب دارد»، درباره موشک عماد می‌نویسد: «یک نوع دیگر شهاب 3 که مشهور به عماد است. در واقع این یک شهاب 3 است اما دماغه آن قادر به تغییر جهت در طی مسیر است که به سیستم اجازه دقت بیشتر را می‌دهد».

این کارشناس ارشد آمریکایی در این گزارش تاکید کرد: «در فوریه 2008 محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد که ایران موشک هوشمند بالستیک ضد کشتی خلیج فارس را بر اساس موشک فاتح 110 ساخته است موشکی که قادر به هدف قرار دادن اهداف را در سراسر خلیج فارس دارد».

وی با اشاره به موشک دوربرد عماد افزود: «یک موشک به نام عماد وجود دارد که 1700 کیلومتر برد، 500 متر دقت و  ظرفیت حمل 750 کیلوگرم را دارد».

کوردزمن که گزارشس در 7 اکتبر سال 2014 منتشر شده، موشک دوربرد عماد را اولین موشک بالستیک مجهز به سامانه قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف خوانده و نوشته است: «گزارش شده  که تولید این موشک در سال 2016 انجام شود. تا به امروز هیچ نشانه‌ای درباره آزمایش این موشک وجود نداشته است».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی