منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۸
شناسه خبر: 335800
گروه :خبر
hormoz

معاون وزیر صنعت گفت: در مورد ارج اقدامات لازم انجام شده و به زودی با اصلاح ساختار این کارخانه اقدامات مناسبی انجام خواهد شد تا ظرفیت این واحد تولیدی همانند گذشته افزایش پیدا کرده و به تولید محصولات متنوع اقدام نماید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت امروز در نشستی خبری که به مناسبت روز صنعت و معدن برگزار شده بود در رابطه با ورشکستگی برخی از واحدهای تولیدی کشور به خاطر رکود اظهار داشت: واحدهای تولیدی کشور در صنایع مختلف از جمله لوازم خانگی در حال فعالیت هستند. حالا اگر سوال شما در مورد کارخانه ارج باشد باید بگویم در حوزه لوازم خانگی واحدهای متنوعی با ظرفیت های مختلف فعالیت می کنند به عنوان نمونه در خود استان تهران یک واحد تولیدی وجود دارد که ظرفیت تولید خود را نسبت به سال گذشته دو برابر کرده است.

وی با بیان این که تعطیلی برخی کارخانجات تولیدی به ترکیب سهامداران و یا عدم تنوع محصولات در سطح بازار ارتباط دارد، افزود: در مورد ارج اقدامات لازم انجام شده و به زودی با اصلاح ساختار این کارخانه اقدامات مناسبی انجام خواهد شد تا ظرفیت این واحد تولیدی همانند گذشته افزایش پیدا کرده و به تولید محصولات متنوع اقدام نماید.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در جذب سرمایه گذاری خارجی بعد از برجام اقدامات مناسبی انجام شده و امیدواریم با گسترش سرمایه گذاری ها وضعیت واحدهای تولیدی کشور بهبود پیدا کند.

هیچ کارخانه سیمان ورشکست نشده است

جعفر سرقینی در ادامه این نشست با اعلام اینکه در حال حاضر هیچ شرکت سیمانی ورشکست نشده است، گفت: برخی از واحدهای تولیدی به خاطر کمبود تقاضا در سطح بازار با مشکلاتی روبرو هستند که خوشبختانه در جلسه هفته گذشته ای که با معاون اول و وزیر صنعت برگزار شده بود راهکارهای رفع مشکلات این حوزه نیز مورد بررسی قرار گرفت به عنوان مثال در اولین قدم یک قرارداد ۵ میلیون تنی با انجمن صنفی سیمان و وزارت راه و شهرسازی به امضا رسیده است.

معاون بخش معدن وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت مصرف کنندگان واقعی وقتی سراغ فولاد مبارکه بروند می‌توانند قرارداد ببندند و با آنها همکاری لازم صورت می‌گیرد و در صورتی که این همکاری توسط فولاد مبارکه انجام نشد ما با آنها برخورد می‌کنیم و سایر مواردی که در این خصوص مطرح می‌شود صرفا جنجال‌آفرین است.

وی همچنین در خصوص تعطیلی کارخانه‌های سیمان کشور گفت: این کارخانه ها با ۸۰ تا ۸۵ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و ۸۰ تن ظرفیت تولید این محصول را داریم و در صورتی که یکی از کارخانه‌ها تعطیل شده باشد مربوط به ۶ سال قبل از است و ما در چهار سال گذشته نیز به این کارخانه اخطار داده بودیم که در صورتی که کار نکند تعطیل اعلام می‌شود.

سرقینی گفت: برای بهبود وضعیت این کارخانه‌ها به دنبال آن هستیم که شرایط صادرات سیمان را بهبود دهیم به همین منظور کاهش هزینه‌های بندری صادرات این محصول را دنبال می‌کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور