منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۸
شناسه خبر: 234980
گروه :خبر

پس از موفقیت در مرحله آزمایشی اجرای طرح کارت هوشمند شیر که با هدف ساماندهی تهیه و توزیع شیر در سه شهرستان فارس اجرایی شده بود، این طرح به‌شکل رسمی با حضور وزیر جهادکشاورزی رونمایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در حاشیه جلسه وزیر جهادکشاورزی با تشکل‌ها و فعالان حوزه کشاورزی استان فارس، از کارت هوشمند شیر رونمایی شد تا این طرح در سراسر استان فارس و پس از آن در کشور اجرایی شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس گفت: این طرح با هدف شناسایی دامداران صنعتی و سنتی و دست‌یابی به اطلاعات مکانی واحدها، شناسایی دقیق مناطق واقعی تولید شیر، دست‌یابی به اطلاعات دقیق و لحظه‌ای تولید شیر و آمار دام، برنامه‌ریزی برای توسعه کمی و کیفی این بخش، تجزیه و تحلیل داده‌های اطلاعاتی با هدف برنامه‌ریزی‌های کلان مدیریتی، تخصیص عادلانه‌تر نهاده‌های دامی و جلوگیری از به هدر رفتن وقت و سرمایه همچنین مکانیزه کردن تمام امور مربوط به شیر و دام، اجرای شد.

محمدمهدی قاسمی گفت: این طرح سال گذشته در سه شهرستان شیراز، مرودشت و سپیدان به شکل پایلوت اجرا شد که موفقیت آمیز بوده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: هم‌اینک در استان فارس ۷ هزار و ۹۰۰ تولید کننده، ۸۴ مرکز جمع‌آوری، ۱۲۲ حمل کننده و ۱۹ کارخانه شیر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که با استانی شدن برنامه، این تعداد به مراتب افزایش خواهد یافت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است