منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۵
شناسه خبر: 175824
گروه :خبر

طرح گزینه روی میز از سوی آمریکا در خلال مذاکرات نشان می دهد که آمریکا دست از خوی خصمانه خود برای مقابله با ایران برنداشته است و قطعاً به دنبال کارشکنی های جدیدی در مذاکرات خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، روز گذشته در جریان مذاکرات تیم هسته ای کشورمان در لوزان فرانسه، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با برنامه «امروز» شبکه ان‌بی‌سی در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 5+1 گفت که اگر مذاکرات به «توافق خوب» منجر نشود، «گزینه نظامی قطعا روی میز باقی خواهد ماند».

اشتون کارتر افزود: «مشخص است که اگر توافق خوب وجود داشته باشد، ارزش صبر کردن برای آن و کامل کردن روند مذاکرات را دارد؛ البته یکی از وظایف من اطمینان از باقی ماندن همه گزینه‌ها روی میز است».

وزیر دفاع دولت باراک اوباما همچنین گفت: «هرگونه توافقی با ایران نمی‌تواند بر اساس اعتماد صورت گیرد بلکه باید مبتنی بر راستی‌آزمایی صورت گیرد».

اشتون کارتر که پیشتر از حملات عربستان به یمن حمایت کرده بود، در این مصاحبه تاکید کرد که صرفنظر از مذاکرات هسته‌ای با ایران و نتیجه آن،‌ آمریکا به سیاست خود در مقابله با تروریسم و القاعده ادامه خواهد داد.

این اظهارات در حاشیه مذاکرات در حالی صورت می‌گیرد که طی ماه های گذشته ایران با اجرای رزمایش های مختلفی در کشور توانست قدرت نظامی خود را به رخ جهان به ویژه آمریکا بکشاند.

در ماه گذشته نیز ایران با انهدام ماکت ناو آمریکایی توانست به آمریکا نشان بدهد که هرچقدر که این کشور گزینه روی میز خود را بیشتر تکرار کند، پاسخ نظامی ایران به این گزینه ها بیشتر خواهد بود.

هرچند با گذشت چندین سال از تکرار ادعای گزینه نظامی آمریکا علیه ایران، این کشور نتوانسته است حتی فکر حمله به ایران را در ذهن خود داشته باشد.

در همین راستا سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واکنش به این اظهارات سخیفانه آمریکایی ها گفت: اینگونه اظهارات توخالی که همواره از سوی برخی مقام های آمریکایی تکرار می شود از موضع انفعال و بی ارزش است.

وی افزود: اینگونه اظهارات مقام های آمریکایی آن هم در جریان مذاکرات حساس و پیچیده هسته ای که جمهوری اسلامی عزم خود را برای رفع اتهام های بی اساس جزم کرده است، نوعی فضای سازی خودساخته است که به منظور تحت تاثیر قرار دادن فضای منطقی مذاکرات صورت می گیرد.

وزیر دفاع تصریح کرد: اظهارات یاد شده تاییدی بر نگاه بی اعتماد جمهوری اسلامی ایران به آمریکا است و البته هیچ تاثیری بر مواضع مستدل، منطقی و منصفانه جمهوری اسلامی در موضوع هسته ای ندارد.

دهقان اظهار داشت: جمهوری اسلامی همواره و در هر شرایطی آماده مقابله با هرگونه تهدید خصمانه از سوی متجاوزین است و پاسخ قاطع خود را در میدان عمل خواهد داد.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد وزیر دفاع آمریکا دچار بیماری آلزایمر شده است، گفت: اگر اشتون کارتر شکست های گذشته و اخیر آمریکا در منطقه و جهان را به خاطر می آورد، از بیان اینگونه اظهارات پوچ پرهیز می کرد.

با توجه به اینکه باید در این دوره از مذاکرات نتیجه نهایی مشخص شود، قطعاً اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، مسئولیت آن با آمریکا خواهد بود و این موضوع نشان می دهد که آمریکا خوی خصمانه خود علیه مردم ایران را از دست نداده است و همچنان به دشمنی های خود ادامه می دهد.

این موضوع اهمیت زیرکی و هوشمندی دیپلمات های کشور را بالا می برد تا جایی که آمریکا نتواند با استفاده از گزینه های روی میز خود و یا نقشه هایی که هر بار علیه ایران استفاده می کند، تیم هسته ای کشور را از مواضع اصلی خود منحرف کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان