منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۴۱
شناسه خبر: 366091
گروه :خبر
image_800_600

نیروهای اتفاقات برق یکی از پرتلاش ترین افراد در هر منطقه هستند که با گرما و سرما برای خدمات دهی بدون منت به مردم نقش آفرینی می کنند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، سختی مسیر، وضعیت نامطلوب راه ارتباطی ، خطرات جانی در امور اتفاقات برق باعث نشده است که جوانان تحصیل کرده بومی دست از خدمات دهی به مردم این خطه بردارند اما این تصمیم که نیروهای اتفاقات برق از ۲۴ ساعت روز دو شیفت باید سرکار باشند می تواند زنگ خطری برای جان پرسونلین این اداره باشد چرا که نیرو زمانی کافی برای استراحت ندارد و امکان دارد به دلیل فشار زیاد کار دچار اشتباه شود و جان خود را از دست دهد .

درهمین ارتباط ۱۵ نفر از کارکنان امور اتفاقات برق قشم نسبت به بی عدالتی و افزایش ساعات کاری توسط مدیر اداره برق قشم اعتراض کردند .

به طور مثال یک نیروی شیفتی در اتفاقات برق قشم از ساعت ۷ صبح تا ۱۴ بعداظهر باید در محل کار حاضر شود و از ساعت ۱۴ تا ۲۱ شب به استراحت برود ، دوباره درهمان روز باید از ساعت ۲۱ شب تا ۷ صبح روز بعد در محل کار خود باشد .

شنیده های غیر رسمی حاکی از آن است که این اعتراض در حالی شکل گرفت که مدیر اداره برق قشم پرسنلین اتفاقات برق را مجبور کرده تا به بهانه اینکه نیروی پیمانکاری هستند باید روزانه دو شیفت کار کنند یا با نوشتن استعفا با کار خود در اداره برق قشم خداحافظی کنند .

این در حالی است که کارکنان  امور اتفاقات به لحاظ قرار گرفتن در معرض برق فشار قوی می بایست از آمادگی روحی و جسمی خوبی برخوردار باشند اما با افزایش ساعات کاری نه تنها دقت و ایمنی این نیروها تحت تاثیر قرار خواهد گرفت بلکه کیفیت خدمات رسانی آنها به مردم نیز کاهش خواهد یافت .

از طرفی در صورت افزایش ساعات کاری در هر مجموعه دولتی یا خصوصی برای آن حق الزحمه یا اضافه کاری در نظر گرفته می شود که این موضوع نیز در اداره برق قشم نادیده گرفته شده و برای هشت ساعت کار اضافی کارکنان اتفاقات برق هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی گردد  .

استفاده به کار بیش از توان یک نیرو می تواند خاطرات تلخی را برای اداره برق قشم رقم بزند امیدواریم مدیریت اداره برق با توجه به توسعه زیرساخت های قشم از این رویه تجدید نظر کنند چرا که هم زندگی نیروها اتفاقات برق به خطر می افتد و هم خدمات دهی به مردم ضعیف می شود .

لازم به ذکر است ” امور اتفاقات برق قشم شامل ۱۵  نفر از جوانان بومی و تحصیل کرده قشم هستند که هم اکنون به جای آنها نیروهای اتفاقات برق درگهان در حال خدمت هستند و مدیر اداره برق هیچ توجهی به خواسته های آنها ندارد و آنها برای تظلم خواهی به فرمانداری ، امام جمعه اهل سنت و شورای اسلامی شهر قشم مراجعه کرده اند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت